Dzień Dziecka z Centralnym Domem Technologii

Z okazji Dnia Dziecka w najbliższy poniedziałek zapraszamy uczniów klas 1-6 szkół podstawowych na wyjątkowe spotkanie online! Niczym Indiana Jones przeżyjemy mnóstwo przygód! Będziemy składać w 3D model dinozaura, budować w pokoju bazę na wzór starożytnych zamków i ruin, a także programować animację z przygody!

Porozmawiamy też o tym, kim jest archeolog, na czym polega jego praca i podyskutujemy, czy jest to raczej nudne czy ciekawe zajęcie. Bycie archeologiem na pewno oznacza przeżywanie wielu przygód, dalekie podróże do miejsc, w których nikogo nie było niekiedy od setek lat i możliwość odkrywania ich tajemnic i sekretów.

Co będzie Wam potrzebne?

👉 konto w Tinkercad.com

👉 dostęp do aplikacji Scratch Jr.

👉 duże pokłady ciekawości

👉 gotowość do przeżywania przygód

Wydarzenie jest bezpłatne. Wystarczy, że zarejestrujecie się na https://cdtonline.clickmeeting.com/lekcje-z-cdt i dołączycie do nas w poniedziałek o 12:15.

O Centralnym Domu Technologii

Centralny Dom Technologii to przestrzeń edukacji technologicznej, oferująca interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych. W CDT prezentowane są cykliczne wystawy tematyczne dotyczące najnowszych technologii z Polski i ze świata. Jednocześnie nowoczesne i funkcjonalne centrum biznesowo-konferencyjne w sercu stolicy to kluczowe miejsce w kraju do prezentacji przełomowych rozwiązań. Centralny Dom Technologii gości także społeczność skupiającą entuzjastów nowych technologii, technologicznych wizjonerów, liderów i aktywistów. Inicjatorem Centralnego Domu Technologii jest Polski Fundusz Rozwoju.

Projekt realizowany jest przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju w partnerstwie operacyjnym z polską spółką technologiczną Daftcode oraz konsorcjum merytorycznym, w skład którego wchodzą: startup edukacyjno-technologiczny Skriware, szkoła programowania Kids Code Fun oraz Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

Partnerami Strategicznymi Centralnego Domu Technologii są: Bank Pekao S.A., Comarch S.A., Żabka oraz Chmura Krajowa. Partnerem ścieżki edukacyjnej “Technologia” jest firma Allegro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + 12 =