Dzień Dziecka z Centralnym Domem Technologii

Z okazji Dnia Dziecka w najbliższy poniedziałek zapraszamy uczniów klas 1-6 szkół podstawowych na wyjątkowe spotkanie online! Niczym Indiana Jones przeżyjemy mnóstwo przygód! Będziemy składać w 3D model dinozaura, budować w pokoju bazę na wzór starożytnych zamków i ruin, a także programować animację z przygody!

Porozmawiamy też o tym, kim jest archeolog, na czym polega jego praca i podyskutujemy, czy jest to raczej nudne czy ciekawe zajęcie. Bycie archeologiem na pewno oznacza przeżywanie wielu przygód, dalekie podróże do miejsc, w których nikogo nie było niekiedy od setek lat i możliwość odkrywania ich tajemnic i sekretów.

Co będzie Wam potrzebne?

👉 konto w Tinkercad.com

👉 dostęp do aplikacji Scratch Jr.

👉 duże pokłady ciekawości

👉 gotowość do przeżywania przygód

Wydarzenie jest bezpłatne. Wystarczy, że zarejestrujecie się na https://cdtonline.clickmeeting.com/lekcje-z-cdt i dołączycie do nas w poniedziałek o 12:15.

O Centralnym Domu Technologii

Centralny Dom Technologii to przestrzeń edukacji technologicznej, oferująca interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych. W CDT prezentowane są cykliczne wystawy tematyczne dotyczące najnowszych technologii z Polski i ze świata. Jednocześnie nowoczesne i funkcjonalne centrum biznesowo-konferencyjne w sercu stolicy to kluczowe miejsce w kraju do prezentacji przełomowych rozwiązań. Centralny Dom Technologii gości także społeczność skupiającą entuzjastów nowych technologii, technologicznych wizjonerów, liderów i aktywistów. Inicjatorem Centralnego Domu Technologii jest Polski Fundusz Rozwoju.

Projekt realizowany jest przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju w partnerstwie operacyjnym z polską spółką technologiczną Daftcode oraz konsorcjum merytorycznym, w skład którego wchodzą: startup edukacyjno-technologiczny Skriware, szkoła programowania Kids Code Fun oraz Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

Partnerami Strategicznymi Centralnego Domu Technologii są: Bank Pekao S.A., Comarch S.A., Żabka oraz Chmura Krajowa. Partnerem ścieżki edukacyjnej “Technologia” jest firma Allegro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *