Moc rodzicielskiego wsparcia – czyli październikowe zapowiedzi od wydawnictwa Mamania

W październiku na czytelników czeka moc rodzicielskiego wsparcia od Wydawnictwa Mamania. Premierę będą miały cztery wyjątkowe tytuły, które ukoją, odpowiedzą na wątpliwości, nakierują na odpowiednią drogę, czy pobudzą do myślenia!

2 października 2019 r. zapraszamy do wzięcia Pięciu głębokich oddechów”. Zdarza Wam się czasem myśleć, że nie jesteście wystarczająco dobrymi rodzicami? Wychowywanie szczęśliwych, pewnych siebie i odpornych dzieci jest najważniejszą pracą na świecie. W naszym szybko rozwijającym się społeczeństwie wyzwania stojące przed rodzicami mogą jednak przyprawić o zawrót głowy!

Uspokajający przewodnik oparty o uważność, psychologię i neurobiologię. Pokazuje, jak być dla siebie łagodniejszym i zaufać własnemu osądowi, gdy masz do czynienia z rodzicielskimi dylematami.

Na prawdziwych przykładach autorka podpowiada, jak rozładować napięcie oraz niepokój w domu. Zestresowani rodzice odkryją poczucie pewności, spokoju i równowagi – zarówno dla siebie, jak i dla swoich dzieci.

Dr Genevieve von Lob – psycholog kliniczny z wieloletnią praktyką, pomagała rodzinom z wielu środowisk o zróżnicowanych problemach. Często obecna w mediach, mieszka w Londynie, w wolnym czasie gra na pianinie i śpiewa.

Patronaty: Uważna Mama, Fundacja EduMind

3 października 2019 r. premierę będzie miała książka Sensoryczne niemowlę Aleksandry Charęzińskiej i Joanny Szulc. Jest to pierwsza książka o integracji sensorycznej skierowana do rodziców najmłodszych dzieci – od urodzenia do 18 miesięcy. To rzetelna porcja wiedzy i propozycje wspierających zabaw, które pomagają odnaleźć się w świecie pełnym bodźców. Książka, na którą wielu rodziców czeka – już w przedsprzedaży w Empiku znalazła się jako TOP 1 w kategorii Zdrowie.

Pierwsze miesiące życia dziecka to szczególny czas dla rodziców. Poznają niemowlę, uczą się jego zachowań i reakcji. Często czują się bezradni: bo maluch płacze, nie chce spać lub jeść i trudno rozpoznać o co mu chodzi. Często chodzi o nieodpowiednią ilość bodźców i problemy z samoregulacją. Autorki wyjaśniają, czym jest regulacja/samoregulacja i integracja sensoryczna. Opowiadają o tym, jak rozwija się i kształtuje u najmłodszych dzieci. Przybliżają sposoby wspierania rozwoju sensoryki. Wyjaśniają jak pracują poszczególne zmysły i co można zrobić, by zapewnić dziecku – poprzez codzienną zabawę – potrzebne mu doznania sensoryczne.

„Sensoryczne niemowlę” to książka dla rodziców, którzy:

– chcą zadbać o harmonijny rozwój swojego dziecka
– próbują poradzić sobie z trudnościami w zachowaniu niemowlęcia
– pragną pomóc mu w pełni rozwinąć potencjał sensoryczny

Aleksandra Charęzińska – pedagożka specjalna, terapeutka integracji sensorycznej, specjalistka diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktorka masażu Shantala i nauczycielka akademicka. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla rodziców oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi; jej licencjonowany, autorski program dla profesjonalistów pracujących z dziećmi Smyko-Multisensoryka cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Zapraszamy na stronę Autorki: www.charezinska.pl

Joanna Szulc – dziennikarka i redaktorka. Przez wiele lat pracowała w redakcji miesięcznika „Dziecko”, do 2016 r. była jego redaktorką naczelną. Autorka i współautorka tekstów i książek o pielęgnowaniu i wspieraniu niemowląt i dzieci. Studia psychologiczne, certyfikat promotorki karmienia piersią i ukończone kursy wspierania rodziców w różnych obszarach dają jej podstawy merytoryczne do zajmowania się tymi tematami.

Książka ukazuje się pod patronatem: Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej i rodzicielskich blogów: Hafija – blog matki karmiącej,  Nebule, Wyrwane z kontekstu, Alaantkowe BLW, Matka Wariatka i Fizjoterapeutka z misją.

9 października 2019 r. to premiera:  Zagubieni w szkole. Jak odkryć źródła szkolnych trudności dziecka i pomóc mu je przezwyciężyć  ,czyli jak z empatią i skutecznie pomóc uczniom z trudnościami w zachowaniu.

Wielu nauczycieli szkolnych czuje się jak roboty przygotowujące do testów. A coraz większa grupa rozczarowanych, wykluczonych, zagrożonych dzieci świadczy o tym, że coś jest bardzo nie w porządku…

Ważniejsze niż kiedykolwiek jest budowanie pomocnych relacji, dbałość o otwartą komunikację oraz wczesne rozwiązywanie problemów, które przyczyniają się do występowania trudnych zachowań, tak częstych we współczesnej szkole.

Dr Ross W. Greene twierdzi, że chociaż program nauczania jest niezwykle ważny, najważniejsze jest to, by wrócić do pełnienia tej kluczowej roli, którą pedagodzy zawsze odgrywali w życiu dzieci: pomocnika wspierającego w rozwiązywaniu problemów. 

Zagubieni w szkole przedstawiają skuteczny model rozwiązywania problemów szkolnych, a także:

  • narzędzia do identyfikacji problemów i eliminowania ich przyczyn,
  • wyraźne wskazówki, jak radykalnie poprawić komunikację z dziećmi i zmniejszyć ilość trudnych zdarzeń, wraz z wieloma konkretnymi przykładami,
  • praktyczne porady dotyczące udanego planowania i współpracy między nauczycielami, rodzicami i dziećmi.

dr Ross W. Greene – uznany autorytet w dziedzinie psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, profesor Wydziału Psychiatrii w Harvard Medical School, pracownik Wydziału Psychologii Virginia Tech. Pracuje z rodzinami, szkołami, ośrodkami terapeutycznymi, prowadzi wykłady i warsztaty na całym świecie.

23 października 2019 r. premierę będzie miała wyjątkowa książka dla wszystkich rodziców pragnących budować zdrowe relacje pomiędzy rodzeństwem, czyli Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci, Małgorzaty Stańczyk.

Im więcej dzieci w rodzinie, tym więcej radości, ale i hałasu, skomplikowanych sytuacji oraz wyzwań. Jak poukładać relacje, aby każdy czuł się ważny i potrzebny? Co wspiera więzi między dziećmi, a co je narusza? Po co dzieciom konflikty i jak im w nich towarzyszyć?

Małgorzata Stańczyk, psycholog i dziennikarka, propagatorka Rodzicielstwa Bliskości, mama trójki dzieci, w swojej książce pomaga przeprowadzić całą rodzinę przez niełatwą czasem sytuację pojawienia się w rodzinie kolejnego dziecka.

Napisana z szacunkiem dla odmienności każdego członka rodziny książka pokazuje, jak wzmacniać każde z dzieci tak, aby miało przestrzeń na własny rozwój. Autorka nie zapomina również o rodzicach, pokazując im, jak mogą zadbać o siebie, aby mogli być oparciem dla swoich dzieci i czerpać satysfakcję z rodzicielstwa. Uspokaja w obliczu niepokojów i pomaga nabrać zaufania do swoich rodzicielskich kompetencji.

Patronat: Newsweek Psychologia, Bliskie miejsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =