Premiera: „Filip, lis i magia słów” Elżbieta Zubrzycka

Filip staje się coraz bardziej samodzielny. Zapuszcza się w odległe rejony Wielkiego Lasu i poznaje rzeczy, o których lepiej, żeby jeszcze nie wiedział. Zaniepokojeni rodzice wprowadzają grę w JA JESTEM, licząc na to, że dobre słowa uchronią zajączki przed złym wpływem.

Pewnego dnia Filip znika i nikt nie wie, że wpadł w pułapkę. Zajączek sam jeden staje oko w oko ze swoim największym wrogiem. Czy sobie poradzi? Kto lub co mu w tej sytuacji pomoże? Przyjaciele, którzy ofiarnie go poszukują? Szczęśliwy zbieg okoliczności? Czy też wiara we własne możliwości wynikająca z magii dobrych słów?

To już czwarty tom z serii przygód zajączka Filipa, które są tak ciekawe, że mali (i duzi!) nie mogą się oderwać od lektury:

Podczas czytania razem się śmiejemy, boimy i wzruszamy… Moje dziecko chłonie optymizm jak promienie słoneczne, a mnie ta książka zmienia… Mam w sobie więcej radości. W słowach naprawdę kryje się magia.

Na końcu zamieszczono wycinanki zwierzaków i pomysł na teatrzyk dla dzieci: niech rozwijają wyobraźnię i same wymyślają przygody małym przyjaciołom. W dodatku „Słowo do rodziców, wychowawców i nauczycieli” autorka podpowiada, w jaki sposób wykorzystać przygody bohaterów, by przekazać dziecku (lub klasie) ważne zasady i wartości.

Autorka, dr Elżbieta Zubrzycka, wykładała psychologię na Uniwersytecie Gdańskim i pracowała terapeutycznie z dziećmi. Napisała 6 książek dla dorosłych oraz ponad 30 dla dzieci i młodzieży. Wiele jej tytułów zostało włączonych do lektur szkolnych ze względu na ich edukacyjny charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − one =