Szukamy wolontariuszy, którzy chcą zajmować się dziećmi pracowników służby zdrowia

Studenci Medykom, Korona Ci z głowy nie spadnie i Wioski – łącza siły. Wspólnie szukają i szkolą wolontariuszy, którzy chcą zajmować się dziećmi pracowników służby zdrowia.

Potrzeby są coraz większe, dlatego inicjatywy Studenci Medykom i Korona Ci z głowy nie spadnie wciąż poszukują nowych wolontariuszy, którzy mogliby zaopiekować się dziećmi lekarzy czy pielęgniarek podczas ich dyżurów. Koordynatorzy akcji razem z grupą pedagogów z Wiosek szkolą wolontariuszy z opieki, bliskości i wspierania autonomii dziecka w oparciu o szacunek, zaufanie i miłość. Dzięki szkoleniom wolontariusze pewniej wchodzą w rolę opiekunów, co jest korzystne zarówno dla dzieci jak i dla rodziców mających świadomość, że zostawiają dzieci pod opieką osób do tego przygotowanych.

Spokój lekarzy, pielęgniarek, salowych czy ratowników medycznych jest kluczowy, aby mogli wykonywać dobrze swe zadania. A rodzic czuje się spokojnie, jeśli wie, że jego dziecko ma dobrą opiekę, czyli przede wszystkim jest akceptowane razem ze swoimi emocjami, może liczyć na bliskość, a także na czas spędzony zgodnie ze swoimi upodobaniami. Dlatego też, każdy wolontariusz akcji Studenci Medykom i

Korona Ci z głowy nie spadnie otrzymuje następujący pakiet szkoleniowy:

1. Treści o opiece nad dziećmi zgodne z najnowszą wiedzą o ich rozwoju w formie poradnika

2. Instruktaż jak wspierać dziecko, które niespodziewanie znajdzie się pod opieką osoby, której jeszcze nie zna – oparty na Porozumieniu bez Przemocy.

3. Krótkie filmiki z instrukcjami jak przewijać dziecko, jak i czym go karmić, jak ubierać.

4. Bieżące propozycje zabaw, prowokacji zgodnie z filozofią Reggio Emilia, która polega na zrozumieniu dla wspaniałych pomysłów dzieci

5. Bieżące wsparcie mailowe i telefoniczne.

Zapraszamy wszystkich wolontariuszy, akcje wspierające rodziców w opiece nad dziećmi do aktywnej współpracy. Jako członkowie społeczeństwa czujemy się odpowiedzialni za te dzieci i ich rodziców, którzy z racji zawodu muszą być w pracy. Wykwalifikowany personel medyczny, który jest teraz potrzebny w kraju to jedno, a reszta zawodów? Kasjerzy, farmaceuci, kurierzy i wszyscy którzy nie mogą pracować w domu, a dzięki którym mamy chociaż minimum normalności to grupy, które również potrzebują wsparcia w zakresie opieki nam swoimi maluchami – komentuje Aleksandra Kozera, mama, założycielka Wiosek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × two =