CAŁA POLSKA – IX Edycja Kampanii Szczęśliwe Dziecko Szczęśliwa Mama

Na naszych bezpłatnych corocznych spotkaniach poszerzamy wiedzę kobiet o ciąży i macierzyństwie. Propagujemy zdrowy styl życia, zachęcamy do regularnych badań. 


W tym roku, razem z naszym partnerem miesięcznikiem „Mamo, To Ja”  zapraszamy na IX edycje bezpłatnych badań i konsultacji dla kobiet w ciąży “Szczęśliwe dziecko, Szczęśliwa mama”. Po latach zdobywania zaufania u kobiet i ich rodzin nareszcie trafimy do szerszego grona odbiorców. Będziemy aż w 20 miastach. Po raz kolejny z naszych bezpłatnych badań pod okiem rzetelnych ekspertów skorzysta wiele przyszłych mam. 

Naszym celem jest:
 
  • Ochrona zdrowia mamy i dziecka
  • Poszerzenie wiedzy na temat zdrowia, pielęgnacji i rozwoju dziecka
  • Przygotowanie do świadomego macierzyństwa 
  • Bezpłatne badania USG, USG 4D
 
W ramach spotkań oferujemy bezpłatne:

Badania USG – jak co roku dysponujemy 2 gabinetami USG, USG 4D.

Porady ekspertów – zapraszamy mamy i przyszłych rodziców do skorzystania z porad  ekspertów m.in.: położnej, pielęgniarki rodzinnej, konsultanta laktacyjnego, douli,  fizjoterapeuty, dietetyka, psychologa, ekspertów szkól rodzenia.  Przedstawiciele Polskiego Banku Komórek Macierzystych odpowiedza na pytania związane z pozyskiwaniem i przechowywaniem komórek macierzystych krwi pępowinowej, które w razie potrzeby będą służyć zdrowiu dziecka lub w przypadku zgodności genetycznej – innym członkom rodziny.

Prezentację instruktażu pierwszej pomocy pediatrycznej – chcemy uświadomić rodzicom potrzebę nauki pierwszej pomocy pediatrycznej, właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ich dzieci.

Prezentację bezpiecznej kąpieli niemowlęcia – to czas szczególny zarówno dla dziecka, jak i rodziców. To nie tylko czynność higieniczno-pielęgnacyjna, ale czas na bliskość i budowanie kontaktu. Podczas eventów zaprezentujemy techniki bezpiecznej kąpieli, tatusiowie będą mieli okazję poćwiczyć na fantomach.
Prezentację instruktażu masażu – dotyk jest naturalną formą wyrażania uczuć wobec naszego maleństwa, a kontakt fizyczny zaczyna mu się kojarzyć z miłością.

W trakcie prowadzonych akcji zapoznamy rodziców z technikami bezpiecznego masażu. 

Prezentację sposobów wiązania chust – Jeśli ktoś ma wątpliwości czy chustowanie niemowląt jest bezpieczne czy nie, nasza akcja pokaże zalety i zalecenia do chustowania. 

Sesje fotograficzne – zatrzymywanie w obiektywie radości macierzyństwa, oczekiwania na dziecko. Warto ocalić od zapomnienia te chwile. To doskonała zabawa a przede wszystkim piękna i osobista pamiątka.
Lokalizacje

Częstochowa, Lublin, Zamość, Kalisz, Łódz, Kraków, Szczecin, Wrocław, Kłodzko, Włocławek, Warszawa, Leszno, Bydgoszcz, Rumia, Wrocław, Poznań, Olsztyn, Ełk, Zabrze, Płock 
 
O Fundacji 

Pokazujemy, że macierzyństwo nie minimalizuje ich możliwości a otwiera drzwi do dorosłego życia. 

Bierzemy czynny udział w edukacji małego człowieka, dlatego od kilku lat prowadzimy działalność wydawniczą. Pokazujemy jak  kreatywnie bawić się bez zabawek, uczymy rodzinnie gotować. Dla ucha najmłodszych tworzymy pod okiem naszych ekspertów słuchowiska edukacyjne, tak aby nasi milusińscy w każdej chwili swojego życia czerpali dobre wzorce.  Z wielką chęcią angażujemy się w akcje społeczne organizowane przez naszych przyjaciól i partnerów.

Istniejemy od ponad 9 lat. Od początku istnienia organizujemy Akcję “Szczęśliwa Mama Szczęśliwe Dziecko”. 

Nie zapominamy o najmłodszych mamach. Specjalnie dla nich prowadzimy program “Mama w szkolnej Ławce”. Wspieramy w nauce, poszerzaniu wiedzy, zdobywaniu doświadczenia w nowej roli.  
 
O miesięczniku „Mamo, To Ja“
 
„Mamo To Ja“  –  najpopularniejszy magazyn dla rodziców w Polsce! 
Zapracowaliśmy na to, dbając o wysoki merytoryczny poziom tekstów. Współpracujemy ze znakomitymi specjalistami z Instytutu Matki i Dziecka, Centrum Zdrowia Dziecka, Akademii Medycznej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i wielu innych cieszących się autorytetem instytucji. Od 19 lat doradzamy młodym rodzicom w dziedzinie ciąży, porodu i wychowania małego dziecka.

Magazyn  należy do  portoflio Wydawnictwa Edipresse Polska S.A. i jest organizatorem Warsztatów Mamo To Ja oraz współorganizatorem Akcji Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama.