CAŁA POLSKA – William i Martha Sears w Polsce

William i Martha Sears, pediatra i pielęgniarka, są autorami bestsellerowych poradników dla rodziców, w których przekazują najbardziej aktualne zalecenia i porady ułatwiające opiekę nad dziećmi.

Podczas swojej wizyty w Polsce Martha i William Sears odwiedzą Katowice, Wrocław i Poznań, gdzie spotkają się z zainteresowanymi rodzicami. Otwarta formuła spotkań umożliwi duży udział publiczności i zadawanie pytań Autorom. Przewidujemy poruszanie następujących tematów:
 

  • Więź: Jak dobrze wystartować? Jak być blisko po trudnym porodzie? W jaki sposób ojciec może budować więź od samego początku?
  • Życie rodzinne: Jak odnaleźć się w nowych rolach? Jak zorganizować powrót do pracy? Jak zapobiegać i radzić sobie z depresją i stanami obniżonego nastroju?
  • Sen: Ile powinien spać noworodek, a ile dwulatek? Co zrobić, żeby niemowlę w końcu zasnęło? Gdzie powinno spać dziecko?
  • Żywienie dziecka: Co zrobić, żeby udało się karmić piersią? Jak prawidłowo karmić butelką? Kiedy i w jaki sposób rozszerzać dietę dziecka? Jak rozpoznać alergię i jak sobie z nią radzić?
  • Rozwój: Jak krok po kroku przebiega rozwój motoryczny dziecka? Jak komunikuje się dziecko miesięczne, a jak roczne? Po czym poznać, że dziecko rozwija się prawidłowo?
  • Zdrowie: Jak zadbać o dobrą odporność dziecka? Kiedy należy iść do lekarza? Jak udzielić pierwszej pomocy?


Daty i miejsca spotkań z rodzicami:

Katowice

Muzeum Historii Katowic, Oddział Etnologii Miasta
ul. Rymarska 4,Katowice-Nikiszowiec
8.10.2013, godz. 17:30

Wrocław

Mediateka
Plac Teatralny 5
9.10.2013, godz. 17:30

Poznań

Gazeta Cafe
ul. 27 Grudnia 3
10.10.2013, godz. 17:30

Spotkania poprowadzą:

Katowice

Monika Szczepanik: mama dwóch Dziewczynek (5,5 lata i 14 miesiące), autorka bloga o dzieciach i Porozumieniu bez Przemocy (www.wswieciezyrafy.blogspot.com). Współzałożyciela Klubu Oddychających Mam. Ukończyła roczną szkolę Nonvialent Communication prowadzoną przez Karstena Schacht- Petersena, certyfikowanego trenera NVC. Zgłębia NVC pod okiem polskich i światowych trenerów. Uczestniczka Family Camp, wakacyjnych obozów NVC dla rodzin, w tym jako trenerka wspierająca. Współorganizatorka wakacyjnych wakacji rodzinnych. Prowadzi warsztaty dla rodziców, par, singli i nauczycieli. Z wykształcenia i zamiłowania pedagog. Inspirują ją: Marshall Rosenberg, Jesper Juul i Maria Montessori. Chce wspierać rodziców, którzy tak jak ona uważają, że dziecko nie staje się człowiekiem dopiero w procesie wychowawczym, ale jest ono kompetentne od samych narodzin.

Wrocław

Anna Zin: filozofka, założycielka Szkoły Noszenia Przywiązanie, od 2008 roku szkoli rodziców w zakresie noszenia dzieci w chustach oraz masażu Shantala. Podczas wykładów i spotkań z rodzicami propaguje ideę Rodzicielstwa Bliskości. Wielbicielka twórczości państwa Searsów.

Poznań

Anna Furmaniuk: Spełniona żona oraz mama trzech córek 6-letniej Zosi, 4-letniej Zuzi a od kwietnia 2013 r. Justynki urodzonej w domu. Jej najważniejszą życiową Podróżą i siłą napędową jest macierzyństwo. Miłośniczka książek o i dla rodziców. Ukończyła Trening Skutecznego Rodzica metodą komunikacji Thomasa Gordona, którą z entuzjazmem wykorzystuje w relacji z najbliższymi. Z wykształcenia socjolog. Od ponad 3 lat próbuje zachować równowagę między pielęgnowaniem domowego ogniska a niesieniem kaganka „chustowej” oświaty pod poznańskie strzechy. Jest doradcą noszenia w Szkole Noszenia Tulipanna, członkiem-założycielem stowarzyszenia „Poznań w chuście”, instruktorem masażu shantala oraz inicjatorką Szkoły Rodzenia „Gaja”. Ania jest także uczestniczką szkoleń, kursów i konferencji organizowanych przez Fundację Rodzić po Ludzku, min. z prowadzenia aktywnej szkoły rodzenia oraz opieki nad matką i dzieckiem po porodzie. Wspólnie z Joasią Paluchiewicz ze Szkoły Rodzenia Natura (Wrocław) stworzyły portal skupiający wszystkie szkoły rodzenia propagujące Rodzicielstwo Bliskości w Polsce w jedną Sieć „Dobre! Szkoły Rodzenia”.

Wykład pt.”Attachment Parenting – od awangardy do mainstreamu” odbędzie się wyłącznie podczas konferencji w Warszawie.

Spotkania dla rodziców są bezpłatne.

Wszystkie wydarzenia z udziałem Marthy i Williama Searsów będą tłumaczone.