Dni Aktywności Malucha we Wrocławiu

W terminie 23-27.09.2013 odbędą się Dni Aktywności Malucha, czyli przegląd zajęć dodatkowych dla dzieci, przygotowanych w czterech kategoriach wiekowych.

Na tydzień pełen atrakcji zaprasza Stowarzyszenie Klub Mamuśki, które jest pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Zapisy ruszą pod koniec tygodnia, a więcej szczegółów i harmonogram zajęć dostępne będą na www.klubmamuski.pl.

Dni Aktywności Malucha to cykl bezpłatnych zajęć dla dzieci i rodziców, pozwalających zapoznać się z ofertą branży parentingowej we Wrocławiu. Do wyboru będzie ponad 35 godzin aktywności: od piłki nożnej, squasha, karate, pływania dla najmłodszych, przez zajęcia muzyczne, taneczne, artystyczne, na typowo intelektualnych kończąc.

– Wrzesień jest miesiącem, w którym rodzice intensywnie szukają zajęć dodatkowych dla swoich dzieci, będących uzupełnieniem rozwoju, nauki przedszkolnej oraz szkolnej. Klub Mamuśki chce pomóc w znalezieniu oferty odpowiedniej do wieku i upodobań dziecka, dlatego właśnie organizujemy Dni Aktywności Malucha – mówi Anna Nowocień-Rega, Wiceprezes Stowarzyszenia Klub Mamuśki.

Oferta zajęć w ramach DAM jest bardzo bogata. Aby ułatwić wybór, zostały one podzielone na cztery kategorie wiekowe: 0-2 lata, 2-4 lata, 4-6 lat oraz 6-9 lat. Odbywać się będą w siedzibie konkretnej firmy czy instytucji – w tych samych warunkach, w jakich realizowane jest to podczas cyklicznych, śródrocznych zajęć. Wszystko po to, by rodzice mogli zobaczyć, a nie tylko przeczytać na ulotce czy stronie internetowej, na co uczęszczać będzie ich pociecha.

– Dni Aktywności Malucha to projekt, o którym marzyłam już od dawna. Jestem przekonana, że tylko bezpośrednie uczestnictwo w zajęciach daje szansę, aby odnaleźć nową dziecięcą pasję. Wierzę, że będzie to fantastyczny czas nie tylko dla maluchów, ale i dla rodziców, a sama formuła eventu sprawdzi się, pozwalając dobrze zaplanować pierwszy semestr zajęć dodatkowych – wyjaśnia Elżbieta Woźniak-Łojczuk, założycielka i Prezes Stowarzyszenia Klub Mamuśki.

Zapisy ruszą jeszcze w tym tygodniu – szczegółowy harmonogram i  formularz zgłoszeń pojawią się na stronie www.klubmamuski.pl. Regulamin zapisów dostępny jest na stronie organizatora.

Partnerami Strategicznymi wydarzenia są: FagorMastercook, LaciBios Femina, Wool Star oraz Lojczuk Photography. A zajęcia poprowadzą: Karate Budokan, Centrum Edukacyjne z Pasją, Edurado, Humanitarium, Squash dla Dzieci, Magic House, Mały Inżynier, Akademia Pomysłów i Zabawy, ISwim, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, Allegretto, Socatots, Pasjonarnia, Rozwijalnia oraz GERelis.

Dni Aktywności Malucha to autorski projekt organizowany przez pierwszy i jedyny we Wrocławiu Klub Mamuśki, funkcjonujący w stolicy Dolnego Śląska już ponad 2,5 roku. W ramach klubu odbywają się cykliczne spotkania, podczas których poruszane są problemy ważne dla mam: od kwestii zdrowia i urody, poprzez pytania o wychowanie, żywienie dzieci, na organizacji czasu i realizacji swoich marzeń – również tych zawodowych – skończywszy.  Stowarzyszenie Klub Mamuśki to inicjatywa społeczna, którą DLA mam i O mamach, która zrodziła się we Wrocławiu, a teraz z powodzeniem funkcjonuje już w oddziałach na terenie całej Polski: Warszawie, Poznaniu, Gliwicach, Dzierżoniowie oraz Nysie. Ambasadorkami idei są dwie aktorki i młode mamy: Marieta Żukowska – mama Poli – oraz Joanna Gleń – mama Loli.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz działalności Klubu Mamuśki dostępnych jest na stronie www.klubmamuski.pl, a także na facebookowym fanpage’u www.facebook.com/pages/klubmamuski.