Spotkania poświęcone będą tematyce przywództwa i przewodzenia w relacji dorosły-dziecko, a w szczególności temu:
– czym jest wychowanie i jaki jest jego cel,
– czym jest autorytet i jak go budować,
– jak odnaleźć wśród wielu, często sprzecznych podejść, indywidualny styl przywództwa
– jak być naturalnym liderem dla dzieci nie naruszając ich integralności.
– w jaki sposób mądrze towarzyszyć dzieciom, aby być dla nich oparciem, a jednocześnie działać z poszanowaniem ich godności,
– do czego my, dorośli, jesteśmy potrzebni dzieciom, co cennego możemy wnieść w ich życie, a czego lepiej unikać, żeby im nie zaszkodzić.
„Większość rodziców, którzy poddają swoje zachowanie głębszej refleksji, dochodzi do wniosku, że pięćdziesiąt procent tego, co mówią do dzieci, jest zupełnie zbyteczne albo służy tylko utrzymaniu ich dobrego mniemania o sobie jako rodzicach.
Obraz, jaki nosicie o sobie jako matka lub ojciec, jest bardzo ważny dla Was, dla Waszego samopoczucia i tego, jak patrzycie na innych ludzi, ale nie ma żadnego znaczenia dla Waszych dzieci. Przewodnictwo w rodzinie nie polega na tym, żeby być lubianym, tylko żeby mieć realny wpływ na życie dzieci.” Jesper Juul
KIEDY: 22.11 (środa) 10:00 – 12:00 seminarium inspirujące (wykład) i 29.11 (środa) 10:00 – 12:30 warsztaty
GDZIE: Przestrzeń dla rodziny, ul. Przy Bażantarni 11, lok. B2 (wejście od ulicy Borsuka, żółty budynek z turkusowym dachem, środkowa turkusowa furtka)
Koszt: BEZPŁATNE Projekt finansowany jest przez Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona):
[email protected]
Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, tytuł i termin, godziny
Info: Facebook: PRZESTRZEŃ DLA RODZINY https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/
Seminarium poprowadzą:
Anna Przybyszewska – psycholog, certyfikowany trener warsztatu psychologicznego, certyfikowany trener FamilyLab Polska, coach w nieustannym procesie rozwoju. Założycielka i prezeska MANZANY Fundacji Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych, w ramach której od 11 lat prowadzi warsztaty psychologiczne m.in. dla rodziców, dzieci, młodzieży, nauczycieli. Prowadzi indywidualne wsparcie psychologiczne, indywidualne doradztwo zawodowe i coaching. Zafascynowana podejściem do życia według filozofii duńskiego terapeuty rodzinnego Jespera Juula. W pracy z rodzicami i życiu prywatnym kieruje się wartościami promowanymi przez J.Juula: równa godność, autentyczność, odkrywanie samego siebie i odpowiedzialność. Prywatnie jestem żoną Artura i mamą Julka i Amelki.
Joanna Ogrodowska – psycholog, certyfikowany trener grupowy, psychoterapeuta, trener FamilyLab Polska. Od 2005 roku w Fundacji Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych MANZANA prowadzi warsztaty psychologiczne, psychoterapię i udzielam indywidualnego wsparcia psychologicznego. Pracuję z rodzicami, młodzieżą, nauczycielami.
Kieruję się filozofią Porozumienia Bez Przemocy, Rodzicielstwa Bliskości, propaguję wartości duńskiego pedagoga Jespera Juula. Przedkłada indywidualne potrzeby klienta nad konkretne metody pracy, dlatego korzysta z dorobku różnych podejść terapeutycznych. Wierzy w moc relacji.
Fascynuje ją życie, drugi człowiek i ludzie w relacjach. Dziecko postrzega jako kompetentnego, zintegrowanego człowieka, który do właściwego rozwoju potrzebuje prawdziwego kontaktu i akceptacji. W swojej pracy wspiera życie w rodzinie – relacje budowane na uznaniu potrzeb, emocji i pragnień. Wspiera innych na drodze do akceptacji, uznania i odkrywania tego, co w nas piękne.
Jest współzałożycielką i Wiceprezesem Fundacji MANZANA. Mama Hani i Julii.