WARSZAWA – Empik zaprasza na spotkanie ze słynną położną – Jeannette Kalytą

Jeannette Kalyta to położna z ponad dwudziestoletnim stażem. Obecnie pracuje w Szpitalu św. Zofii w Warszawie. Zdecydowanie można o niej powiedzieć, że jest rewolucjonistką w polskim położnictwie. Kalyta jest także założycielką Szkoły Rodzenia Jannette, w której wraz ze swoim zespołem stara się przekonać kobiety, że poród nie musi być trudnym i niemiłym doświadczeniem.

„Położna. 3550 cudów narodzin” to autobiograficzna opowieść popularnej położnej, w której opisuje pięć lat swojego niezwykłego życia zawodowego. Historia jej życia i pracy jest wzruszająca, momentami zabawna i jednocześnie głęboko prawdziwa. To niezwykły dokument cudu narodzin dziecka i mocny głos w społecznej dyskusji na temat podmiotowości kobiety w czasie porodu. Historie par i matek rodzących pod opieką Jeannette Kalyty wywołują żywe emocje i skłaniają do refleksji. Książka jest adresowana do rodziców oraz tych, którzy chcą nimi zostać.

Spotkanie z autorką książki „Położna. 3550 cudów narodzin” to doskonała okazja do rozmowy na temat przebiegu ciąży i samego porodu – jednego z najważniejszych przeżyć jakie w życiu doświadcza kobieta.