Fundacja „Zdążyć z Pomocą” otwiera bezpłatny ośrodek rehabilitacji dla dzieci BIOMICUS

Pełen koloru i dziecięcych uśmiechów Ośrodek Rehabilitacji BIOMICUS został uroczyście otwarty!

20 listopada br. nastąpiło uroczyste otwarcie Ośrodka Rehabilitacji BIOMICUS stworzonego przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” dla podopiecznych. Ośrodek rozpoczął przyjmowanie małych pacjentów na początku września 2013 roku. Powstał ze środków przekazanych przez podatników z tytułu odpisu 1% podatku. Marzeniem twórców BIOMICUSA jest to, aby w Ośrodku mogło odbywać się 500 zabiegów rehabilitacyjnych tygodniowo. W tej chwili odbywa się ich już 380. Dzieci przyjeżdżają z całej Polski, często z małych miasteczek i wsi, w których dostęp do rehabilitacji jest utrudniony.

Podczas uroczystości otwarcia spotkali się znakomici goście i przyjaciele Fundacji, którzy okazują jej wsparcie i życzliwość od początku jej istnienia. Przecięcie wielokolorowej wstęgi i toast sokiem owocowym uświetniły ceremonię i nadały jej unikatowy charakter.

Ośrodek BIOMICUS powstał dzięki odpisom 1% podatku i pomocy darczyńców. Firmy, które finansowały zakup wyposażenia kilku sal w Ośrodku BIOMICUS zostały podczas uroczystości otwarcia Ośrodka uhonorowane pamiątkowymi certyfikatami „Dobroczyńca Dzieci”.

Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby coraz więcej podopiecznych naszej Fundacji korzystało  z rehabilitacji, dlatego po AMICUSIE otworzyliśmy drugi ośrodek – BIOMICUS, a niebawem działalność rozpocznie trzeci ośrodek – CEMICUS. Odczuwam radość i niezwykłą satysfakcję, kiedy widzę, że dzieci otoczone naszą opieką, zdrowieją i są coraz bardziej sprawne – powiedział Stanisław Kowalski, prezes Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.     

Zespół Ośrodka tworzą lekarze, fizjoterapeuci, psychologowie, logopedzi i dietetycy, którzy pomagają w powrocie do zdrowia dzieciom dotkniętym m.in. porażeniem mózgowym, zespołem Downa, autyzmem, padaczką czy dystrofią mięśniową.

Do dyspozycji małych pacjentów jest przestronna sala rehabilitacyjna na 6 stanowisk, 7 gabinetów do pracy indywidualnej, sala przeznaczona do prowadzenia arteterapii, terapii grupowej  i warsztatów terapii zajęciowej.

Dbam o to, aby BIOMICUS oferował dzieciom profesjonalną opiekę, aby parasol, który roztaczamy nad naszymi pacjentami, pomieścił ich jak najwięcej, i aby dzieci, a także ich rodzice skorzystali  w jak największym stopniu z naszej pomocy – mówi Monika Rozkosz-Deichmann , dyrektor Ośrodka.

Wnętrza gabinetów są utrzymane w jasnych kolorach, co sprawia, że maluchy czują się bezpiecznie i swobodnie. Dzięki hojności darczyńców i sponsorów gabinety są sukcesywnie wyposażane w nowoczesny sprzęt.

Integralną częścią BIOMICUSA jest bezpłatny hostel pielęgnacyjno-opiekuńczy usytuowany w tym samym budynku, co ośrodek. Mieszkają w nim podopieczni Fundacji wraz z opiekunami, przyjeżdżając na turnusy rehabilitacyjne z całej Polski. Rodzice uczestniczą w szkoleniach, warsztatach i różnorodnych spotkaniach.

Zespół Ośrodka BIOMICUS nieustannie dokłada starań, aby mali pacjenci oraz ich opiekunowie czuli się komfortowo podczas turnusów rehabilitacyjnych.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest organizacją pożytku publicznego działającą od 1998 roku. Ma pod opieką ponad 22 000 chorych i niepełnosprawnych dzieci z całego kraju.

Więcej informacji o ośrodku na stronie: www.osrodekbiomicus.pl