G DATA dla szkół podstawowych – rusza ogólnopolski konkurs

 
– Celem konkursu jest edukacja najmłodszych oraz ich rodziców na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu – mówi Łukasz Nowatkowski z firmy G DATA. – W ostatnim okresie wiele usłyszeć można było o niebezpiecznych wyzwaniach internetowych, czy wyłudzaniu danych, które dzieci bez problemu podawały internetowym „kolegom”. Akcja „Klikaj bezpiecznie” i konkurs jest odpowiedzią na pojawiające się niebezpieczeństwa – dodaje ekspert z G DATA.
 
 W ramach konkursu opiekun/nauczyciel klasy powinien zorganizować zajęcia pod tytułem „Klikaj bezpiecznie” (konspekt lekcji jest dostępny na stronie organizatora), promujących bezpieczne korzystanie z komputera i internetu. Następnie wraz z uczniami stworzyć pracę kreatywną (zdjęcie, filmik itp.), realizującą temat „Bezpieczne klikanie – czyli jakie?”. W pracy (na kartce, na tablicy) powinno pojawić się hasło: #klikajbezpiecznie
 
Dodatkowo organizator stworzył wzór „umowy” między dzieckiem i rodzicem, w którym wyszczególnił najważniejsze aspekty związane z korzystaniem z internetu. Umowę będzie można pobrać ze strony konkursowej.
 
A jakie są nagrody? Do wygrania są oprogramowania antywirusowe dla szkolnych komputerów, rzutnik, tablet oraz wiele atrakcyjnych gadżetów dla najmłodszych!
Konkurs trwa do 20 marca. Głównym organizatorem jest G DATA – prowadząca akcję edukacyjną „Klikaj bezpiecznie”. Konkurs wspiera firma Overmaxx.
 
Wszystkie materiały oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.klikajbezpiecznie.pl