GDAŃSK – Cykl rodzinnych spotkań i warsztatów

Z informacji organizatora:

Teatr Miniatura i Wydawnictwo Ene Due Rabe zapraszają na pierwsze spotkanie dla dzieci i dorosłych z cyklu Emocje od Z do A. Cykl, stworzony na wzór niezwykle popularnych w Szwecji warsztatów, ma pokazać, jak na podstawie wybranych książek można rozmawiać z dziećmi na tematy ważne dla ich rozwoju emocjonalnego.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w oparciu o książkę „Billy jest zły” i poświęcone będzie złości. Najpierw rodzice i dzieci obejrzą zteatralizowane czytanie książki Birgitty Stenberg przygotowane przez aktorów Teatru Miniatura: Edytę Janusz-Ehrlich i Jakuba Zalewskiego. W dalszej części spotkania odbędą się równolegle warsztaty dla dzieci „Czy złość jest zła”, które poprowadzi Akademia Rozwoju Rodziny Pozytywka oraz rozmowa dla rodziców, którą poprowadzi psycholog i psychoterapeutka Joanna Trzaska. Rodzice będą mogli podyskutować o dziecięcej złości na bazie własnych doświadczeń oraz poradzić się specjalisty, jak uczyć dzieci wyrażania tej emocji w zdrowy sposób.

W Teatrze Miniatura stanie również stoisko wydawnictwa Ene Due Rabe z wartościowymi książkami dla dzieci polskich niszowych wydawnictw.

Termin: 21 kwietnia 2012, sobota
Godz.: 14.00
Miejsce: Sala Kameralna Teatru Miniatura, Gdańsk, ul. Grunwaldzka 16
Koszt: Wstęp wolny.