GDAŃSK – Emocje od Z do A – O budowaniu relacji

Teatr Miniatura i Wydawnictwo Ene Due Rabe zapraszają na kolejne warsztaty rodzinne z cyklu „Emocje od Z do A”. 10 marca o 12.00 zaczniemy od czytania książki „Kamyki Astona” Lotty Geffenblad, którą zinterpretują aktorzy Teatru Miniatura: Edyta Janusz-Ehrlich i Jakub Ehrlich.

Pewnego dnia w drodze do domu mały szczeniak Aston znajduje… kamienie. Obserwuje je uważnie i dochodzi do wniosku, że musi być im źle. Martwi się o kamyki, myśli, że zapewne jest im zimno na deszczu i śniegu, że są samotne, zmarznięte, smutne. Zabiera je do domu. Aston opiekuje się nimi, kąpie je, otula kołderkami, dotrzymuje im towarzystwa. Teraz kamienie są bezpieczne w swoim własnym łóżku. Każdego dnia Aston znajduje nowe kamienie, niektóre są duże, niektóre małe, ale każdy kamień potrzebuje opieki… W domu zaczyna robić się tłoczno…

KAMYKI ASTONA to ujmująca opowieść o miłości, empatii i życzliwości. Wspaniały tekst i wyjątkowe ilustracje Lotty Geffenblad tworzą poruszającą historię, w której zarówno duzi jak i mali odnajdą cześć siebie.

KAMYKI ASTONA to obsypana wieloma nagrodami książka. Na jej podstawie powstał krótkometrażowy film animowany – zdobywca wielu międzynarodowych nagród. W Polsce pokazywany był na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Następnie psycholog Joanna Trzaska poprowadzi spotkanie dla rodziców „Relacje, jakich potrzebuje twoje dziecko” poświęcone budowaniu dobrych relacji, a w tym czasie dzieci będą miały swoje własne warsztaty „Z kolegami fajnie jest” o budowaniu relacji z rówieśnikami z pedagogiem Anną Uzarczyk. We foyer teatru stanie też stoisko z książkami dla dzieci.

Bezpłatne wejściówki na warsztaty można odebrać w kasie Teatru Miniatura od 5 marca lub bezpośrednio przed warsztatami. Każda wejściówka upoważnia do 20% rabatu na książki, które będzie można znaleźć na stoisku we foyer teatru.

Termin: 10 marca, niedziela
Godz. 12.00
Miejsce: Sala Kameralna Teatru Miniatura w Gdańsku
Koszt: warsztaty bezpłatne