GDAŃSK – Emocje od Z do A: O konfliktach – warsztaty

„Jak dwie krople wody” to lekka, pełna humoru historia o trudnych tematach: nietolerancji, lęku przed innym, stereotypowym myśleniu oraz konsekwencjach takich postaw. Świetnie pokazuje mechanizm powstawania konfliktów.

Po obejrzeniu czytania psycholog Joanna Trzaska poprowadzi spotkanie dla rodziców „Czy konflikty są potrzebne?”, a w tym czasie dzieci będą miały swoje własne warsztaty „Czy umiesz się kłócić?” z pedagog Anną Uzarczyk. We foyer teatru stanie też stoisko z książkami dla dzieci.

Bezpłatne wejściówki na warsztaty można odebrać w kasie Teatru Miniatura w tygodniu poprzedzającym warsztaty lub bezpośrednio przed. Każda wejściówka upoważnia do 20% rabatu na książki, które będzie można znaleźć na stoisku we foyer teatru.

„Jak dwie krople wody” to lekka, pełna humoru rymowana historia o poważnych sprawach. W przystępny dla najmłodszych sposób porusza trudne tematy, jakimi są nietolerancja, strach przed nieznanym, stereotypowe myślenie i ukazuje konsekwencje takich postaw. Doskonale przedstawia mechanizm powstawania konfliktów. Piękna, interesująca, stymulująca książka, łącząca przyjemność zabawy słowami i obrazami.

O cyklu Emocje od A do Z

Cykl, stworzony na podstawie niezwykle popularnych w Szwecji warsztatów, ma pokazać, jak na podstawie wybranych książek można rozmawiać z dziećmi na tematy ważne dla ich rozwoju emocjonalnego. Najpierw dorośli z dziećmi oglądają wspólnie czytanie wybranej książki przygotowane przez aktorów Teatru Miniatura, a następnie równolegle odbywają się warsztaty dla dorosłych z psycholożką Joanną Trzaską oraz dla dzieci z pedagożką Anną Uzarczyk.

O prowadzących

Joanna Trzaska – psycholog, psychoterapeutka z wieloletnim stażem zawodowym. Absolwentka Studium Terapii Rodzin Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizuje się w prowadzeniu terapii par i małżeństw w oparciu o teorie psychodynamiczne i rodzin w paradygmacie systemowym. Prowadzi również psychoterapię indywidualną w nurcie psychodynamicznym – ukończyła czteroletnie Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej. Ma doświadczenie w pracy z osobami w kryzysie związanym z traumatycznym przeżyciem rozmaitych utrat (choroby, żałoby, przemocy). Uczy także studentów psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Anna Uzarczyk – nauczyciel wczesnej edukacji oraz nauczyciel specjalistą terapii pedagogicznej. Absolwentka studiów licencjackich „Wczesna edukacja z logopedią” i magisterskich studiów uzupełniających „Pedagogika szkolna” na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych „Wczesne wspomaganie oraz edukacja i terapia dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju” w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego.
Ukończyła wiele kursów między innymi:  pedagogiki Montessori, metody dramy pedagogicznej oraz dogoterapii. Prowadzi zajęcia dramowe i dogoterapeutyczne w przedszkolach, założyła „Centrum Aksamitka – czas twojego dziecka”, w którym prowadzi zajęcia dodatkowe i terapeutyczne dla dzieci w różnym wieku. Więcej na stronie internetowej: www.aksamitka.org

Emocje od Z do A: O konfliktach
28 września 2013, godz. 12.00
Sala Kameralna Teatru Miniatura

Miejski Teatr Miniatura
ul. Grunwaldzka 16
80-236 Gdańsk-Wrzeszcz