GDAŃSK – Emocje od Z do A – O samodzielności

Teatr Miniatura i Wydawnictwo Ene Due Rabe zapraszają na kolejne warsztaty rodzinne z cyklu „Emocje od Z do A”. 3 lutego o 12.00 zaczniemy od czytania książki „Co było potem” Tove Jansson, którą zinterpretują aktorki Teatru Miniatura: Edyta Janusz-Ehrlich i Wioleta Karpowicz.

Po obejrzeniu czytania psycholog Joanna Trzaska poprowadzi spotkanie dla rodziców „Mamo, Tato, sam to zrobię! Kiedy i jak uczyć dziecko samodzielności”, a w tym czasie dzieci będą miały swoje własne warsztaty zatytułowane „Samodzielna wyprawa Muminka” z pedagogiem Anną Uzarczyk. We foyer teatru stanie też stoisko z książkami dla dzieci.

Bezpłatne wejściówki na warsztaty można odebrać w kasie Teatru Miniatura w tygodniu poprzedzającym warsztaty lub bezpośrednio przed. Każda wejściówka upoważnia do 20% rabatu na książki, które będzie można znaleźć na stoisku we foyer teatru.

Emocje od Z do A: O samodzielności

Termin:
3 lutego, niedziela,
Godz. 12.00
Miejsce: Sala Kameralna Teatru Miniatura w Gdańsku
Koszt: spotkanie bezpłatne

W programie:
Czytanie książki „Co było potem” w wykonaniu aktorek Teatru Miniatura
Warsztaty dla rodziców „Mamo, tato, sam to zrobię! Kiedy i jak uczyć dziecko samodzielności” | prowadzenie: Joanna Trzaska, psycholog, psychoterapeuta
Warsztaty dla dzieci „Samodzielna wyprawa Muminka” | prowadzenie: Anna Uzarczyk, nauczycielka specjalistka terapii pedagogicznej

„Co było potem?” Tove Jansson – to historia powrotu Muminka z mleczarni z bańką mleka dla mamy. Jednak krótka wyprawa zamienia się w trzymającą w napięciu przygodę. Zaginiona Mała Mi, zrozpaczona Mimbla, iskrzące Hatifnaty, Filifionka, Paszczak – to tylko niektórzy bohaterowie czarującego Świata Muminków, których spotyka podczas swej wyprawy Muminek. Co przeżyją razem? Co stanie się z mlekiem? Podążaj za przygodami Muminka i zgadnij CO BYŁO POTEM?

„Co było potem?” to wyjątkowa książka obrazkowa Tove Jansson.  Dzięki specjalnie zaprojektowanym wycięciom i dziurkom autorka stworzyła efekt wielowarstwowości odsłaniając na każdej stronie skrawek tajemnicy następnych wydarzeń. Wyraziste kolory, osobliwe postaci, ekspresywne wariacje czcionki (kaligrafowana czcionka!)  tworzą z książki przyjazną dziecku całość odzwierciedlającą niesamowitą i przepiękną wizję Tove Jansson.