GDAŃSK – Emocje od Z do A: O szczęściu

Teatr Miniatura i Wydawnictwo Ene Due Rabe zapraszają na kolejne z cyklu warsztatów rodzinnych „Emocje od Z do A”, które odbędą się w niedzielę, 9 marca o 12.00.Zaczniemy od czytania książki „Co za szczęście!/Co za pech!” Evy Eriksson i Thomasa Hallinga, którą zinterpretują aktorki Teatru Miniatura: Edyta Janusz-Ehrlich i Jolanta Darewicz. „Co za szczęście!/Co za pech!” to zaproszenie do rozmowy o rozumieniu i spostrzeganiu szczęścia. Książka otrzymała Grand Prix w konkursie Empiku „Przecinek i kropka” i tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2010 roku.

Po obejrzeniu czytania psycholog Joanna Trzaska poprowadzi spotkanie dla rodziców „Szklanka w połowie pusta czy w połowie pełna? Czy możemy nauczyć nasze dziecko bycia szczęśliwym”, a w tym czasie dzieci będą miały swoje własne warsztaty „Czy to szczęście? Czy to pech?” z pedagog Anną Uzarczyk. We foyer teatru stanie też stoisko z książkami dla dzieci.

Bezpłatne wejściówki na warsztaty można odebrać w kasie Teatru Miniatura w tygodniu poprzedzającym warsztaty lub bezpośrednio przed. Każda wejściówka upoważnia do 20% rabatu na książki, które będzie można znaleźć na stoisku we foyer teatru.

9 marca 2014, godz. 12.00
Sala Kameralna Teatru Miniatura
 
Czytanie książki „Co za szczęście!/Co za pech!” Evy Eriksson i Thomasa Hallinga w wykonaniu aktorek Teatru Miniatura: Edyty Janusz-Ehrlich i Jolanty Darewicz
Warsztaty dla dzieci „Czy to szczęście? Czy to pech?” | prowadzenie: Anna Uzarczyk
Warsztaty dla rodziców „Indywidualnie czy w grupie? Czy warto uczyć dzieci współpracy?” | prowadzenie: Joanna Trzaska
 
  
„Co za szczęście!/Co za pech!” to przewrotna  opowieść o tym, co się nie wydarzyło. Bardzo pomysłowa konstrukcja książki, zabawny tekst szwedzkiego autora Thomasa Hallinga i znakomite ilustracje Evy Eriksson tworzą niezwykłą historię o zwykłym dniu małej dziewczynki. „Co za szczęście!/Co za pech!” to zaproszenie do rozmowy o rozumieniu i spostrzeganiu szczęścia. Książka otrzymała Grand Prix w konkursie Empiku „Przecinek i kropka” i tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2010 roku.
 

O cyklu Emocje od A do Z
 
Cykl, stworzony na podstawie niezwykle popularnych w Szwecji warsztatów, ma pokazać, jak na podstawie wybranych książek można rozmawiać z dziećmi na tematy ważne dla ich rozwoju emocjonalnego. Najpierw dorośli z dziećmi oglądają wspólnie czytanie wybranej książki przygotowane przez aktorów Teatru Miniatura, a następnie równolegle odbywają się warsztaty dla dorosłych z psycholożką Joanną Trzaską oraz dla dzieci z pedagożką Anną Uzarczyk.
 
O prowadzących

Joanna Trzaska – psycholog, psychoterapeutka z wieloletnim stażem zawodowym. Absolwentka Studium Terapii Rodzin Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizuje się w prowadzeniu terapii par i małżeństw w oparciu o teorie psychodynamiczne i rodzin w paradygmacie systemowym. Prowadzi również psychoterapię indywidualną w nurcie psychodynamicznym – ukończyła czteroletnie Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej. Ma doświadczenie w pracy z osobami w kryzysie związanym z traumatycznym przeżyciem rozmaitych utrat (choroby, żałoby, przemocy). Uczy także studentów psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
 
Anna Uzarczyk – nauczyciel wczesnej edukacji oraz nauczyciel specjalistą terapii pedagogicznej. Absolwentka studiów licencjackich „Wczesna edukacja z logopedią” i magisterskich studiów uzupełniających „Pedagogika szkolna” na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych „Wczesne wspomaganie oraz edukacja i terapia dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju” w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Uczestniczka kursu wczesnej edukacji z zakresu pedagogiki Montessori. Prowadzi zajęcia dodatkowe i terapeutyczne w przedszkolach. Współpracuje również ze Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną „Tęcza” w Gdańsku.