GDAŃSK – Kołysanki – nocne bajki – Warsztaty

W czasie warsztatu poznamy i nauczymy się starych ludowych kołysanek, które będziemy wspólnie śpiewać dzieciom oraz sobie nawzajem. A ponieważ muzyka oraz tradycyjny śpiew oparty na naturalnym sposobie śpiewania w doskonały sposób wpływa na dzieci i ich rozwój, będziemy się uczyć jak przełamać się przed oceną własnego głosu, śpiewać dzieciom więcej i zrobić ze śpiewu zabawę. Również poprzez zabawy ruchowe powiążemy śpiew ze swobodnym sposobem poruszania się.

Dzieci uwielbiają jak im śpiewać, więc zacznijmy już teraz wykorzystując ludowe kołysanki z regionów Kurpii, Biłgoraju, Mazowsza i innych regionów Polski. Bawmy się i ćwiczmy jednocześnie z dziećmi. Jak również nauczmy jak relaksować i otwierać ciało za pomocą oddechu.

Aby lepiej zapamiętać poznane kołysanki, każdy z uczestników warsztatu dostanie materiał muzyczny w formie mp3.

Termin i godzina:
10 września – sobota
11 września – niedziela
W godz. 11.00 – 13.30

Ze względu na ograniczenia czasowe młodych mam zapraszamy na jeden w wybranych dni lub na obydwa. Warsztat będzie tak zbudowany, aby można było uczestniczyć w dowolnie wybranym terminie.

Adres:
STUDIO TAŃCA LA PASION, GDANSK-ZASPA, ul. Pilotów 3
/Studio znajduje się 5 minut drogi od przystanku SKM Gdańsk- Zaspa, na pierwszym piętrze pawilonów handlowych należących do Sp-ni Mieszkaniowej Młyniec. Kompleks pawilonów mieści się tuż przy kościele Św. Kazimierza/

Cennik:
Jeden dzień warsztatu – 50 zł
Dwa dni warsztatu – 80 zł

Jak się ubrać?
Wygodne, sportowe ubranie nie krępujące ruchów.

Lena Majewska
absolwentka ASP, wokalistka w grupie Trio-Len oraz w Chórze św. Mikołaja oraz innych projektach wokalnych, nauczycielka tańca.
Prowadzi warsztaty, których celem jest uruchomienie głosu oraz rozwijanie uwagi i koncentracji na połączeniu oddychania z ruchem oraz dźwięku z ruchem. Tworzy projekty oparte na muzyce ludowej. Regularnie pracuje ze studentami i młodzieżą tworząc projekty teatralno-wokalne-taneczne wspólnie z Fundacją Theatrum Gedanense, ASP w Gdansku oraz z Grupą PLAJ. Warsztaty opiera na swoim doświadczeniu w twórczej pracy z głosem i jego wpływie na motorykę oraz świadomość naszego ciała. Jest przekonana, że muzyka oraz tradycyjny śpiew oparty na naturalnym sposobie wydobycia głosu w doskonały sposób wpływa na dzieci i ich rozwój, a także na relacje pomiędzy rodzicami a dzieckiem.