GDAŃSK – Miniatura wraca z Emocjami od Z do A


Po czytaniu psycholog Joanna Trzaska poprowadzi spotkanie dla rodziców „Dlaczego warto się nudzić”, a w tym czasie dzieci będą miały swoje własne warsztaty zatytułowane „Nuda – początek przygody” z pedagogiem Anną Michno z Hura Tektura. We foyer teatru stanie też stoisko z książkami dla dzieci.
Bezpłatne wejściówki na warsztaty można odebrać w kasie Teatru Miniatura od wtorku 3 lutego lub bezpośrednio przed. Każda wejściówka upoważnia do 20% rabatu na książki, które będzie można znaleźć na stoisku we foyer teatru.
 
Emocje od Z do A: O nudzie
8 lutego, niedziela, 12.00
Sala Kameralna Teatru Miniatura w Gdańsku
 
W programie:
Czytanie książki „Niebezpieczna podróż” Tove Jansson w wykonaniu aktorek Teatru Miniatura: Edyty Janusz-Ehrlich i Wiolety Karpowicz
Warsztaty dla rodziców „Dlaczego warto się nudzić” | prowadzenie: Joanna Trzaska, psycholog, psychoterapeuta
Warsztaty dla dzieci „Nuda – początek przygody” | prowadzenie: Anna Michno, Hura Tektura
 
„Niebezpieczna podróż” Tove Jansson zaczyna się podczas leniwego, letniego dnia. Zuzanna i jej kot siedzą na zielonej trawie i nudzą się okropnie. Dziewczynka marzy, żeby coś się wydarzyło. Zrezygnowana zdejmuje swoje okulary i nieoczekiwanie przenosi się do dziwnego świata, pełnego groźnych stworów i zjawisk. Wyrusza w niebezpieczną podróż, podczas której spotka znanych bohaterów Doliny Muminków.
 
O cyklu Emocje od Z do A
Cykl, stworzony na podstawie niezwykle popularnych w Szwecji warsztatów, ma pokazać, jak na podstawie wybranych książek można rozmawiać z dziećmi na tematy ważne dla ich rozwoju emocjonalnego. Najpierw dorośli z dziećmi oglądają wspólnie czytanie wybranej książki przygotowane przez aktorów Teatru Miniatura, a następnie równolegle odbywają się warsztaty dla dorosłych z psycholożką oraz dla dzieci z pedagożką.