GDAŃSK – „Strach dziecka wielkie oczy ma…” Nowoczesna Konferencja dla Rodziców


Organizatorzy zapraszają na projekcję filmu „Zły Pan”, który będzie punktem wyjścia do dyskusji ze specjalistami oraz psychologiczne warsztaty dla rodziców. W czasie kiedy rodzice będą zajęci, dzieci będą mogły wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych, nieodpłatnych warsztatach, które poprowadzi wydawnictwo EneDueRabe oraz EduPark. Dla dzieci organizatorzy przewidzieli również poczęstunek.
 
Nowoczesną Konferencję dla Rodziców kierujemy nie tylko do tych, którzy mają już dzieci, ale też do osób, które dopiero zamierzają zostać rodzicami. Projekcja filmu „Zły Pan” to próba pokazania jak wygląda świat oczami dziecka – jak to, co rodzicom czasem może wydawać się błahe i oczywiste, w oczach dziecka może być niezrozumiałe, przerażające i przybierać rozmiary ogromnego strachu i niepokoju.
 
Do dyskusji po filmie, zapraszamy wszystkich uczestników ale udział w niej wezmą również specjaliści: psychiatra psychologowie, psychoterapeuci. Zaprosiliśmy dr Anitę Sumiłę – psychiatrę dzieci i młodzieży, Grażynę Lewko – psychotraumatologa, psychoanalityka dziecięcego, Aleksandrę Bachórz – psychoterapeutę rodzinnego oraz psychologa Marka Hojczyka. W dyskusji ze specjalistami będziemy próbowali przyjrzeć się temu jaki obraz siebie, rodziców i świata nosi w sobie dziecko, które zetknęło się z kryzysem w rodzinie, czego dziecko uczy się w oparciu o doświadczenia z relacji z rodzicami i rodzeństwem, jak te doświadczenia „pracują w dziecku”. Chcemy również mówić o tym, jakie działania korekcyjne i naprawcze mogą podjąć sami rodzice, gdy spotkają się z kryzysem, jak w takich sytuacjach mogą pomóc specjaliści i dlaczego ważna jest współpraca z rodzicami. Do moderowania tak ważnej dyskusji zaprosiliśmy pana Michała Turka, dziennikarza Radia Plus.
 
Po krótkiej przerwie na kawę zapraszamy rodziców do wzięcia udziału w jednym z trzech psychologicznych warsztatów. Po ich zakończeniu ok. godziny 14:30 rodzice wraz z dziećmi będą mogli nieodpłatnie zwiedzić interaktywną wystawę w EduParku.
 
Chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu prosimy o zgłoszenia pod nr telefonu 58 347 89 30 lub mailowo [email protected]. W Nowoczesnej Konferencji dla Rodziców mogą wziąć udział mieszkańcy Gdańska, uczestnictwo w wydarzeniu jest nieodpłatne. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Do wzięcia udziału w Konferencji upoważnia zaproszenie, które należy odebrać w siedzibie Gdańskiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży. ul. Racławicka 17 lub w EduParku, ul. Trzy Lipy 3.
 
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Nowoczesnej Konferencji dla Rodziców „Strach dziecka wielkie oczy ma…” w aktualnościach na stronie www.raclawicka.gda.pl Udział w Konferencji jest jednoznaczny z akceptacją Regulaminu.