GDYNIA – Twórcze Rodzicielstwo – cykl spotkań dla rodziców w LIS

 
Laboratorium Innowacji Społecznych (w skrócie LIS) działające przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia to parkowe okno na miasto. To wyjątkowa przestrzeń, w której mile widziane są wszystkie osoby zainteresowane tematyką społeczną, miejską, przedsiębiorczości czy nauki. 
 
Jesienią w LIS wystartowały cykle specjalne dotykające różnych aspektów życia w mieście, współuczestniczenia w życiu społecznym oraz samorozwoju. Jednym z nich jest „Twórcze rodzicielstwo”, które swoją premierę będzie miało już 2 października. Tanecznym krokiem wprowadzi ono w serię swobodnych, piątkowych spotkań dla mam, ojców, babć i dziadków, które poprowadzą doświadczeni, psychologowie, położna i specjaliści. Wstęp na wszystkie zajęcia jest wolny. 
 
W październiku w programie:
 
2 października godz. 18.00-20.00: „Taniec brzucha… czyli dyskoteka w ciąży”
Wszystkie pary w ciąży zapraszamy na dyskotekę – wydarzenie muzyczne, podczas którego w tańcu, w rytm dobrej muzyki, będzie można pokołysać się wraz z maluszkiem…. i porozmawiać o radości płynącej z rodzicielstwa. Preferowany strój: swobodny i wygodny. Dla najlepiej tańczących par – nagrody! Pierwsze 25 par, które zgłoszą swój udział w wydarzeniu, otrzyma upominek rodzicielski. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie (58 698 22 91) lub mailowo: [email protected] do dnia wydarzenia włącznie.
 
9 października godz. 18.00-20.00: „Spotkanie dla nowoczesnych babć i dziadków”
W kwestiach wychowania i opieki nad dziećmi pojawiają się coraz to nowsze trendy i badania – warto być na czasie! Z okazji gdyńskich „dni bliskości” zapraszamy dziadków oraz babcie na wspólne rozmowy o bliskości w relacji. Obalimy wiele mitów i podzielimy się doświadczeniem, jak stać się dla dziecka niezwykłym przewodnikiem po życiu. Czekamy zwłaszcza na te osoby, które już za chwilę dołączą do grona babć i dziadków.
 
16 października godz.18.00-20.00: „Tatą być… O co w tym chodzi?”
Zapraszamy ojców – tych z dużym doświadczeniem, świeżo upieczonych i tych, którzy niebawem nimi zostaną. Porozmawiamy o tym, co w byciu ojcem jest najważniejsze, dlaczego warto i dlaczego czasem jest tak trudno. Jakie są wyzwania ojcostwa i wyzwania bycia mężem mamy? Tematyczną podróż po „tacierzyństwie” poprowadzi min. Michał Guć – ojciec z 15 letnim stażem.
 
23 października godz. 18.00-20.00: „Rodzicielstwo śpiewająco”
Zapraszamy na warsztat wokalny dla kobiet w ciąży, podczas którego nauczą się one tajników prawidłowego oddychania przeponą. A przy okazji będzie to okazja do poznania najładniejszych piosenek dla dzieci – w repertuarze śpiewnika tradycyjne polskie kołysanki i nie tylko. 
 
Laboratorium Innowacji Społecznych PPNT Gdynia
al. Zwycięstwa 96/98
budynek IV, parter
tel. 58 698 22 91