GIERŁOŻ – TyDzień Dziecka pełen atrakcji

W dniach 31 maja – 8 czerwca Mazurolandia – Mazurski Park Atrakcji położony w Gierłoży nieopodal Kętrzyna zaprasza wszystkie dzieci na moc wrażeń. Oprócz wszystkich atrakcji dostępnych w Mazurolandii na co dzień, na gości parku będą czekały dodatkowe niespodzianki. Wśród nich przejażdżki konne, manufaktura słodyczy, prezentacja nowej miniatury, malowanie buź oraz przejażdżki pojazdami militarnymi.

Karinka, Hektor i Parnassa

Już od soboty 31. majaw Mazurolandii pojawią się nowi mieszkańcy – kucyk Karinka i źrebak Hektor. Ośmioletnia Karinka uwielbia uczyć się sztuczek i pochłaniać gigantyczne ilości marchewek. Hektor to rudy, wyrośnięty źrebak, który mimo tego, że niedawno skończył już 5 lat stale czuje się jak dziecko. Do dwóch koni dołączy jeszcze Parnassa – urodziwa klacz uwielbiająca głaskanie i przytulanie. Chętni będą mogli wykupić sobie niezapomnianą przejażdżkę konną na swoim ulubieńcu.

Słodkości ku radości

Od poniedziałku 2. czerwca w Mazurskim Parku Atrakcji będą odbywały się pokazy ręcznej produkcji cukierków przygotowanych według oryginalnej receptury z XVIII wieku. Podczas niecodziennego przedstawienia na oczach dzieci i dorosłych zostaną przygotowane unikatowe łakocie. Za drobną opłatą wszyscy zainteresowani będą mogli zasmakować tych bajecznych rarytasów.

Premiera brazylijskiego stadionu Maracana

TyDzień Dziecka w Mazurolandii to również atrakcje dla fanów futbolu. Od 5. czerwca do stałej ekspozycji Mazurolandii dołączy miniatura brazylijskiego stadionu Maracana – areny siedmiu spotkań tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Obiekt zbudowany z najwyższą dokładnością w skali 1:25 osiągnie wymiary 4 m2.  Stadion dołączy do wystawy „Euro 2012”, gdzie można obejrzeć miniatury polskich i ukraińskich aren piłkarskich, na których dwa lata temu odbywały się mecze Mistrzostw Europy.

Malowanie buź i zabawa bez końca

Każde dziecko marzy o tym, aby choć na chwilę przeobrazić się w wymarzoną postać z bajki – w niezwykły TyDzień w Mazurolandii na maluchy czekać będą animatorki, które wyczarują na buziach najmłodszych barwne wzory. Malowanie buziek odbywać się będzie specjalnymi hipoalergicznymi farbkami przeznaczonymi do stosowania na skórze. Malunki są łatwe do zmycia – wystarczy tylko ciepła woda i odrobina mydła.
Na najmłodszych czeka także Park Rozrywki z urządzeniami rodem z wesołych miasteczek, w tym kolejka elektryczna Safari, basen z piłeczkami, trampolina, bungee, dmuchane zjeżdżalnie itp.

Moc atrakcji dla wszystkich

Ponadto wśród stałych atrakcji Mazurolandii znajduje się mnóstwo niespodzianek, skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych. W Parku Miniatur Warmii i Mazur dostępne są miniatury najpiękniejszych zabytków regionu odtworzonych w skali 1:25. Na zwiedzających czeka Grodzisko Rycerskie ze strzelnicą rycerska, na której można  postrzelać z łuku. Pasjonaci historii mogą odwiedzić Park Militariów, strzelnicę z replikami broni z okresu IIwojny światowej oraz przymierzalnię strojów historycznych. W parku znajdą a także wystawę „Tajemnice II wojny światowej” prezentującą setki eksponatów z życia codziennego w czasie II wojny, unikatową miniaturę Wilczego Szańca oraz  makietę baraku, w którym doszło do zamachu na A. Hitlera, przedstawiającą sytuację na trzy sekundy przed wybuchem bomby. Na terenie obiektu znajduje się również Skansen Ludowy w postaci dwóch XIX-wiecznych chat: warmińskiej i mazurskiej oraz Park Camp, w którym można przenocować w namiotach wojskowych. Poligon – Park Atrakcji Militarnych znajdujący się przy Mazurolandii oferuje przejażdżki pojazdami militarnymi tj. SKOT, UAZ, czy Lublin 51.