
Zapraszamy do udziału w Projekcie „Innowacyjne Programy Wychowawcze” finansowanym ze środków Biura Edukacji m. st. Warszawa, przeznaczonym do realizacji w szkołach niepublicznych. Udział w projekcie jest bezpłatny.W dwóch dotychczasowych edycjach projektu wzięło udział 275 uczniów i 12 wychowawców, zostało zrealizowane ponad 250 godzin warsztatów.
Program „Innowacyjne Programy Wychowawcze” stworzony został z myślą o uczniach, borykających się z różnymi problemami, a także ich wychowawcach, których zadaniem jest wspierać wychowanków w rozwiązywaniu tych problemów.
Projekt „Innowacyjne Programy Wychowawcze” odpowiada bezpośrednio na potrzeby uczniów i wychowawców. Uczniowie, którzy spotykają się z różnymi problemami w swoim szkolnym życiu – rywalizacją, przemocą fizyczną i psychiczną, konfliktami, dzięki udziałowi w projekcie będą mieli okazję do rozwiązania trudnych dla nich problemów, spojrzenia na wszystkie konfliktowe sytuacje z drugiej, nie tylko swojej strony. Wychowawcy zaś, którzy mają ograniczone pole działania, a wiele problemów z wychowankami, również zostaną wsparci przez Stowarzyszenie.
CEL PROJEKTU:
Celem projektu „Innowacyjne Programy Wychowawcze”jest wsparcie społeczności klasowych (uczniów i wychowawców) warszawskich niepublicznych szkół podstawowych w realizacji innowacyjnych programów wychowawczych poprzez:
- zwiększenie wiedzy wychowawców na temat innowacyjnych metod pracy wychowawczej,
- zwiększenie różnorodności oddziaływań wychowawczych na dzieci w szkołach podstawowych, poprzez realizację warsztatowych programów edukacyjnych Stowarzyszenia w klasach objętych projektem,
- udoskonalenie programów wychowawczych realizowanych w szkołach objętych projektem i dostosowanie ich pod względem uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych,
- zwiększenie umiejętności adekwatnego reagowania na potrzeby rozwojowe uczniów,
- zwiększenie liczby dzieci uczestniczących w różnorodnych formach zajęć i programów
DZIAŁANIA PRZEWIDZIANE W PROJEKCIE:
- Indywidualne konsultacje z wychowawcami klas na temat problemów i trudności, z którymi spotyka się w społeczności klasowej Ustalenie wraz z trenerem wspólnego planu działania dla klasy, przedstawienie wychowawcy propozycji scenariusza zajęć dla uczniów, z miejscem na uwzględnienie uwag wychowawcy.
- Warsztaty dla klas (8-14 godzin dla każdej klasy, w zależności od potrzeb).
- Konsultacje z wychowawcą po przeprowadzonych warsztatach.
- Dostarczenie wychowawcom materiałów dydaktycznych, które mogą pomóc im w pracy wychowawczej
KORZYŚCI Z UZESTNICTWA W PROJEKCIE:
- Wsparcie dla wychowawcy w przypadku problemów wychowawczych
- Aktywność uczniów, pozwalająca zdobywać nowe umiejętności i rozwijać już nabyt
Zapoznanie wychowawcy z innowacyjnymi programami wychowawczymi, nowymi technikami