IV Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej


W zawodach wezmą udział 32 drużyny z całego kraju. Zwieńczeniem Mistrzostw będzie mecz młodych piłkarzy z byłymi gwiazdami Reprezentacji Polski.

27 kwietnia w Warszawie odbędą się IV Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka. Na stadionie OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej spotkają się reprezentacje placówek z całego kraju – ponad 320 chłopców i dziewcząt.

W czasie Mistrzostw rozegrany zostanie mecz dzieci z domów dziecka z byłymi zawodnikami reprezentacji Polski. Na boisku będzie można zobaczyć takich piłkarzy, jak: Tomasz Kłos, Radosław Majdan, Tomasz Sokołowski, Tomasz Iwan oraz Dariusz Dziekanowski. W ramach turnieju odbędzie się specjalna konkurencja ContiTest, która wyłoni najlepszego strzelca imprezy. Zawodnicy będą musieli wykazać się celnością, trafiając piłką do bramki przez zawieszone na niej opony.

Niecierpliwie czekam na moc pozytywnych emocji, które zawładną stadionem podczas Mistrzostw. Trzymam kciuki za wszystkich zawodników, wiem, że intensywne treningi trwają już od dawna, więc młodzi piłkarze na pewno zaprezentują wysoki poziom gry – mówi Dariusz Dziekanowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy, Przewodniczący Klubu Wybitnego Reprezentanta.

Uroczyste otwarcie Mistrzostw odbędzie się o godz. 9:00 na stadionie przy ul. Łabiszyńskiej 20 w Warszawie. O godz. 19:00, w czasie Gali Finałowej, ogłoszony zostanie skład dwóch reprezentacji narodowych, które zawalczą o tytuł Mistrza Świata Dzieci z Domów Dziecka w czerwcu. Pierwszą drużyną będzie tegoroczny Mistrz Polski, a drugą reprezentacja złożona z najlepszych zawodników turnieju.

Sponsorem głównym Mistrzostw jest firma Continental Opony Polska. Wsparcia sponsorskiego udzieliła również firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka oraz Fundacja Warbud Warto Pomagać. Współorganizatorami Mistrzostw są: Polskie Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy, Stowarzyszenie Vita Activa oraz Stowarzyszenie Akademia Wilanowska. Głównymi partnerami Mistrzostw są: Fundacja PGNIG im. Ignacego Łukasiewicza, Instytut Monitorowania Mediów, Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rzeczpospolitej Polskiej, Agencja Monday PR oraz Zina. Ambasadorami Dobrej Woli Mistrzostw są m.in. Włodzimierz Szaranowicz i Dariusz Dziekanowski. Patronem medialnym zawodów jest stacja TVP Sport.

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie www.nadziejanamundial.pl oraz na profilu na Facebooku: Nadzieja na Euro.