KONKURS – Chcesz dostać najnowszą książkę Sylwii Chutnik „Mama ma zawsze rację”?

Wystarczy, że prześlesz do nas maila (w tytule „Mamania”), napiszesz, dlaczego akurat Tobie mamy ją przesłać i obiecasz, że po jej przeczytaniu napiszesz swoją recenzję (wrażenia po lekturze), a może właśnie wybierzemy Ciebie 🙂

Czekamy na kreatywne, odważne i chcące spróbować czegoś nowego Mamy!

Do rozdania mamy 3 książki wydawnictwa Mamania, na zgłoszenia czekamy do 8 czerwca.

Szczegóły dotyczące zasad i informacje o organizatorze znajdują się w Regulaminie konkursu (pod znacznikiem Lubię to!).

***

Bezustanne lawirowanie między dobrem dziecka a swoim, zmiana relacji w związku, codzienna krzątanina i logistyka. Choć Sylwia Chutnik opisuje swoje macierzyństwo ze sporą dozą humoru i ironii, w jej felietonach kryją się celne obserwacje na temat wymagań stawianych współczesnej matce.

„Codzienność różni się nieco od teorii rozwijanych przez poradniki. Codzienność boli i wystawia nas na próby ogniowe już od rana. Dzwoni budzik – czas wstawać. Odwracamy się spuchniętą twarzą w stronę Miłości Naszego Życia i błagając, rzęzimy „odprowadzisz do przedszkola?”. Bez reakcji. Wstajemy więc i zaczynamy ogarniać rzeczywistość. W kuchni krajobraz jak po wybuchu bomby atomowej, w przedpokoju ubłocone buty, w lodówce gra zespół Pustki. Jak to się mogło stać w królestwie Perfekcyjnej Pani Domu?”

Zbiór felietonów, z których część publikowana była w magazynie „Gaga” w latach 2009-2011, a część została napisana specjalnie do publikacji książkowej, ilustrowany jest ironicznymi kolażami Autorki.

Sylwia Chutnik – pisarka, kulturoznawczyni i aktywistka społeczna. Autorka m.in. nagrodzonej Paszportem Polityki powieści „Kieszonkowy Atlas Kobiet”. Prezeska Fundacji Mama. Pisze felietony m.in. do „Polityki” i „Dziecka”.

Mama ma zawsze rację
Sylwia Chutnik
wyd. Mamania