KONKURS – Twoje dziecko szczęśliwe w przedszkolu

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać maila na adres , w tytule wiadomości wpisując hasło „Twoje dziecko”, odpowiedzieć na 2 pytania i dołączyć swoje dane adresowe.

Osoby, które jako 3., 14., 25, 37, 49., 60. i 77. przyślą poprawne odpowiedzi, otrzymają od nas po jednym egzemplarzu książki „Twoje dziecko szczęśliwe w przedszkolu”.

Pytania konkursowe brzmią:

1. Podaj imię i nazwisko autorki książki z serii Mała Psychologia, „Twoje dziecko szczęśliwe w przedszkolu”

2. Podaj minimum 2 artykuły zamieszczone w Egodziecka, które podpowiadają rodzicom małych przedszkolaków, jak pomóc im w adaptacji w przedszkolu.

Na zgłoszenia z prawidłowymi odpowiedziami czekamy do 18 września (włącznie).

Szczegóły dotyczące zasad i informacje o organizatorze znajdują się w Regulaminie konkursu (pod znacznikiem Lubię to!).

Powodzenia!

„Twoje dziecko szczęśliwe w przedszkolu”
Jovanka Jovićić
wyd. Beauty In, seria Mała Psychologia

Rodzicu, podręcznik ten pomoże Ci przygotować Twoje dziecko do przedszkola i rozwieje wiele obaw dotyczących nowego etapu w życiu Twojego malucha.

Tu znajdziesz odpowiedź na pytanie CO ZROBIĆ, BY TWOJE DZIECKO:

• miało szacunek wobec siebie i innych

• czuło się bezpieczne i pewne siebie

• potrafiło współdziałać i zdobywać wiernych przyjaciół.

Opinia Katarzyny Rojkowskiej:

Autorka poradnika „Twoje dziecko szczęśliwe w przedszkolu” poprzez liczne przykłady, ciekawe obserwacje i jasne wskazówki przeprowadza nas przez najważniejsze zagadnienia w życiu przedszkolaka: poczucie bezpieczeństwa, przygotowanie do rozłąki, konsekwentne zachowanie, czas nauki i rozwijania zdolności, wyrażanie emocji, szanowanie siebie i innych, umiejętności społeczne. Bardzo trafnie podpowiada nam, jak przygotować dziecko do poradzenia sobie z tymi trudnymi tematami. Zajmuje się też nami – rodzicami. Mobilizuje nas, abyśmy zadali sobie pytanie, czy już jesteśmy gotowi, by nasze dziecko poszło do przedszkola. Uświadamia, jakie wątpliwości i rozterki rodziców wpływają na pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa dziecka. Uczy nas, że im lepiej przygotujemy siebie i dziecko, tym łatwiej minie czas przedszkolnej adaptacji.

Nagrody w konkursie wygrały:

– Ewa O. – Warszawa

– Aneta P. – Wyszków

– Kinga J. – Zielona Góra

– Anna W. – Piaski

– Monika C. – Luboń

– Ewa P. – Busko Zdrój

– Patrycja M. – Bydgoszcz

Gratulujemy!