KRAKÓW – Promocja książki „Wiem, co je moje dziecko”

Zastanawiasz się:

– czy pozwalać dziecku jeść chipsy?

– czy pizza na obiad to dobry pomysł?

– czego jako rodzic powinieneś się bezwzględnie wystrzegać?

– jak radzić sobie z małym „niejadkiem”?

Przyjdź i porozmawiaj ze specjalistami:

prof. Mikołajem Spodarykiem oraz dr Elżbietą Gabrowską

Prof. nadzw. dr hab. Mikołaj Spodaryk jest pediatrą, pracownikiem Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii Wydziału Lekarskiego UJ, twórcą i ordynatorem jedynego w Polsce południowej oddziału zajmującego się żywieniem pozajelitowym dzieci. Oddział został utworzony w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.
Organizował obozy dla dzieci z rodzin wiejskich w Lanckoronie i okolicznych miejscowościach ( „Szaleństwa doktora Spodaryka”). W 2010 r. zadbał o to, aby przy Szpitalu w Prokocimiu zakwitły ogrody, w których mali pacjenci mogą aktywnie spędzać wolny czas. Jest założycielem pierwszego w Polsce oddziału Rowerowych Ratowników Miejskich. Prodziekan Wydziału Zdrowia i Nauk Medycznych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
W 2008 uhonorowany tytułem Miłosiernego Samarytanina w kategorii pracownik służby zdrowia, który pomoc chorym i cierpiącym uważa za powołanie, daje z siebie więcej dobroci, entuzjazmu, zainteresowania chorym niż tego wymaga czyste wykonywanie zawodu. Tytuł przyznawany jest przez Wolontariat św. Eliasza działający przy klasztorze OO. Karmelitów „na Piasku” w Krakowie.

dr n. med. Elżbieta Gabrowska, dietetyk kliniczny na Oddziale Leczenia Żywieniowego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.
Prowadzi zajęcia ze studentami collegium Medicum UJ –  w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia.

Spotkanie poprowadzi Magda Wadowska

„Wiem, co je moje dziecko” – Poradnik dla rodziców, niań, dziadków, lekarzy! Pierwsza tak rzetelna, przystępna i praktyczna książka. Profesor Mikołaj Spodaryk i dietetyk Elżbieta Gabrowska dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także skutecznie, rozważnie i nierzadko zabawnie rozprawiają się z powszechnymi mitami i wątpliwościami.

Termin:
14 czerwca, czwartek,
Godz.: 18.00
Miejsce:
Cafe Culca, ul. Mostowa 14, Kraków
Kontakt: www.cafeculca.pl
Koszt: Spotkanie bezpłatne