KRAKÓW – Warsztaty bajkoterapeutyczne. Czytanki i psychoedukacja


Warsztaty czytankowe to profesjonalne zajęcia psychoedukacyjne dla dzieci połączone z elementami bajkoterapii. Połowę czasu poświęcamy samej książce, a przez pozostały czas dzieci podejmują różne aktywności i ćwiczenia psychoedukacyjne mające pomóc im nie tylko w zrozumieniu samej książki, ale przede wszystkim w uwierzeniu w mądre i prawdziwe rzeczy: szacunek, wiarę we własne możliwości, otwarcie się na marzenia i uwierzenia, że to, co robią i jak myślą, jest ważne. Oraz że każdy może myśleć po swojemu, bo to jest dobre. 
 
Program warsztatów bajkoterapeutycznych został opracowany przez zespół psychologów, w tym psychologów dziecięcych. Na zajęciach wykorzystujemy nowości wydawnicze, które w danym miesiącu mają swoją premierę. Część praktyczna zajęć ma za zadanie, w zależności od wieku: pobudzić dziecięcą wyobraźnię, logiczne myślenie, uspołecznienie, zdolności manualne oraz umocnić wiarę w siebie i własne możliwości. Podczas zajęć korzystamy z profesjonalnych technik psychoedukacyjnych dostosowanych do wieku i poziomu rozwoju dzieci.

TERMIN:
Piątek, 16 stycznia 2015, godzina 17.30

LOKALIZACJA:
Sweet Surrender, ul. Zabłocie 25, Podgórze, Kraków. 

GODZINY & GRUPY WIEKOWE:
Piątek, godzina 17.30.
Dolna granica wieku to 3 lata. Dzieci młodsze tylko po indywidualnej wcześniejszej konsultacji. W przypadku dużej liczby zapisów zróżnicowanych wiekowo dzieci, dzielimy się na dwie lub więcej grup wiekowych. 

CZAS TRWANIA:
Około 1 godziny.

KOSZT:
35 zł/dziecko (w cenie: profesjonalne zajęcia prowadzone pod okiem psychologa z wykorzystaniem technik psychoedukacyjnych oraz bajkoterapeutycznych, dostosowanych do wieku, potrzeb i rozwoju uczestników oraz wszystkie materiały i sprzęty potrzebne w części praktycznej). 

ZNIŻKI: 
Karnet zniżkowy na 3 spotkania w cenie 90 zł (30zł/osobę) lub na 4 zajęcia w cenie 120 zł.

ZAPISY:
Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy, dzieci wcześniej niezapisane lub zapisane bez potwierdzenia z naszej strony nie są uwzględnione na liście. Zapisów można dokonywać telefonicznie/smsowo: 791 487 666 w dni powszechnie w godzinach 10-18, mailowo: [email protected] 

ZASTRZEŻENIE
Pomysły i opisy są autorskie. Zabrania się ich kopiowania. Autorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w harmonogramie najpóźniej na 2 tygodnie przed datą planowanych warsztatów, ze względów od siebie niezależnych  lub w przypadku wcześniejszego ustalenia z rodzicami dzieci uczestniczących w kursie zmiany terminu/godziny. 

PROWADZĄCA:
Joanna Mentel – psycholog, dziennikarka i jednoosobowa chodząca burza mózgów. Rozkochana w książkach, dobrej literaturze i mądrych dziecięcych książkach. Hołdująca przekazywaniu dzieciom mądrych i prawdziwych wartości oraz edukowaniu dzieci poprzez dopasowanie aktywności do ich zainteresowań. 

Twórczyni najbardziej apetycznego wśród książkowych i najbardziej oczytanego wśród kulinarnych blogu Book me a Cookie (bookmeacookie.pl), który w 2011 roku zdobył tytuł Literackiego Bloga Roku, a w 2012 roku był nominowany do nagrody Papierowy Ekran dla najlepszych serwisów o książkach. Ma kreatywne podejście do życia, niewyczerpane pokłady energii i głowę pełną pomysłów. Recenzuje książki i pisze felietony literackie. Współpracuje z największymi polskimi wydawnictwami, m.in.: Wydawnictwem Literackim, Znakiem, Agorą, Dwiema Siostrami, Naszą Księgarnią.