KRAKÓW – Zajęcia sportowe dla dzieci

Karate

Czy wiecie, że karate oznacza „pustą pięść”? A czy znacie zasady kodeksu moralnego karateków? Instruktorzy Dzieciaków  formie po raz kolejny udowodnią, że wychowanie w sportowym duchu może iść w parze ze świetną zabawą. Zwłaszcza, że zajęcia prowadzi zdobywca Pucharu Świata w shorin ryu karate, Szczepan Skiba.

Nauka karate

Zajęcia odbywają się w formie zabawy przystosowanej do możliwości fizycznych i psychicznych dzieci. Wzmacniają mięśnie, poprawiają koordynację ruchową i ogólną sprawność fizyczną. Zajęcia rozpoczynają się od przygotowania fizycznego i psychicznego, a kończą ćwiczeniami rozluźniająco-oddechowymi. Integralną częścią treningów karate są: kihon, kata i kumite. Kihon jest formą ćwiczeń pojedynczych lub łączonych technik uderzeń, kopnięć i bloków, wykonywanych w różnych pozycjach, przemieszczając się lub stojąc. Kata to sekwencje technik ataku i obrony, połączone z określonym poruszaniem się, przyjęciem ściśle określonej pozycji i sposobu oddychania. Kumite oznacza formę walki dla zaawansowanych stażem i wiekiem karateków.
Uwaga! Na zajęcia należy ze sobą zabrać koszulkę, spodenki i obuwie na zmianę.

Wiek: od 3,5 lat.

Termin: poniedziałki
godz. 17:00
Miejsce: Park Jordana, przy krakowskich Błoniach (zbiórka przy wejściu).
Kontakt: lub tel. 600 131 138. Przy zapisach prosimy podać imię i nazwisko dziecka, wiek, poziom zaawansowania oraz telefon kontaktowy.
Koszt: pierwsze pojedyncze wejście: 25 zł. Każde kolejne możliwe po wykupieniu karnetu obejmującego 10 zajęć do wykorzystania w ciągu 12 tygodni trwania zajęć. Cena karnetu: 250 zł (10x25zł).

Nauka pływania

Niezależnie od tego, czy Wasze pociechy czuja się na basenie jak ryby w wodzie, czy też pod żadnym pozorem nie wejdą do niej bez skrzydełek i dmuchanego koła, instruktorzy Dzieciaków w formie nauczą je pływać i zaszczepią w nich zamiłowanie do sportów wodnych.

Nauka i doskonalenie pływania

Głównym założeniem zajęć jest adaptacja dziecka do środowiska wodnego i nauka podstawowych technik poprawnego pływania. Systematyczne zajęcia na basenie wpływają pozytywnie na rozwój dziecka i utrzymanie prawidłowej postawy. Nasze zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów, którzy poprzez różnego rodzaju ćwiczenia w formie gier i zabaw pokazują, że wysiłek sportowy w wodzie może być bardzo przyjemny.
Uwaga! Na zajęcia należy ze sobą zabrać strój kąpielowy/kąpielówki, czepek, klapki oraz ręcznik. Okulary do pływania mile widziane.

Wiek: od 3 lat.

Termin: środa godz. 17:00, piątek godz. 17:00.
Miejsce: Basen Wisły Kraków, ul. Reymonta 22, Kraków

Dla rodziców:
aby w czasie, gdy dzieci są na basenie, rodzice się nie nudzili, w zależności od preferencji i stopnia zaawansowania, oferujemy kilka opcji:
1) możliwość samodzielnego pływania na osobnych torach basenu wyznaczonych dla rodziców – cena: 15 zł.
2) dla chętnych rodziców (indywidualnych i zorganizowanych) – nauka bądź doskonalenie pływania, ćwiczenia w wodzie mające na celu wysmuklić sylwetkę i ujędrnić ciało.
Koszt: 30 zł od osoby dla umiejących pływać a 80  zł dla nieumiejących.
Kontakt: lub tel. 600 131 138. Przy zapisach prosimy podać imię i nazwisko dziecka, wiek, poziom zaawansowania oraz telefon kontaktowy.
Koszt: pierwsze pojedyncze wejście: 25 zł. Każde kolejne możliwe po wykupieniu karnetu obejmującego 10 zajęć do wykorzystania w ciągu 12 tygodni trwania zajęć. Cena karnetu: 250 zł (10x25zł). Możliwe jest chodzenie raz jak i dwa razy w tygodniu. Dla chętnych rodziców istnieje możliwość wejścia na basen razem z dziećmi i pływania na osobnym, specjalnie wydzielonym torze. Cena dla rodziców: 15 zł.

Rolkowanie, czyli nauka jazdy na rolkach dla dzieci

Początek nowego roku szkolnego to także początek nowych zajęć z Dzieciakami w formie! Tym razem postawiono na sport w pomysłowym wydaniu.

Zapraszamy rodziców wraz z pociechami na zajęcia z doskonalenia i nauki jazdy na rolkach, prowadzone przez wykwalifikowani instruktorów. Fachowa opieka, dużo dobrej zabawy oraz program dostosowany do umiejętności dzieci. Zapowiada się ciekawa sportowa jesień.

Nauka i doskonalenie jazdy na rolkach

Nauka: Zajęcia odbywają się w grupach 1-4 osób. Małe grupy oraz indywidualne podejście do każdego dziecka gwarantuje, że Wasza pociecha dobrze się bawiąc, poznaje pierwsze tajniki jazdy na rolkach.

Doskonalenie: Zajęcia dla dzieci, które samodzielnie potrafią poruszać się na rolkach oraz hamować. Nasi instruktorzy pomogają najmłodszym w doskonaleniu stylu jazdy oraz nauczą podstawowych ewolucji na rolkach – w bezpieczny sposób, z wykorzystaniem gier i zabaw sportowych.

Uwaga! Na zajęcia należy ze sobą zabrać rolki, kask oraz ochraniacze na łokcie i kolana.

Wiek: od 4 lat.
Termin: każdy poniedziałek godz. 18:00
Miejsce: Zajęcia odbywają się w krakowskim Parku Jordana.  Prosimy o przybycie ok. 10 minut wcześniej. Zbiórka przy wejściu o godzinie 17:50.
Dla rodziców:
Dla chętnych rodziców przygotowaliśmy sportową niespodziankę. W czasie gdy dzieci będą zażywały ruchu na świeżym powietrzu, rodzicom proponujemy zajęcia sportowe w postaci treningu personalnego/zajęć fitness z trenerem pracującym na co dzień w klubie fitness. Zajęcia odbywają się w małych grupach i są indywidualnie dopasowane do możliwości każdej z osób. W planie m.in. rozgrzewka w postaci spacerów lub marszobiegów, ćwiczenia na macie, ćwiczenia z ciężarkami i z TRX. Istnieje też możliwość stworzenia grupy z nauki i doskonalenia jazdy na rolkach wśród rodziców (jeśli rodzice wyrażą taką chęć przy zapisach). Koszt dla jednego rodzica – 25 zł.

Kontakt:
lub tel. 600 131 138.
Koszt: pierwsze pojedyncze zajęcia dla początkujących: 25 zł, dla zaawansowanych: 20 zł. Kolejne po wykupieniu karnetu  obejmującego 4 kolejne zajęcia: 100 zł początkujący, 80 zł zaawansowani do wykorzystania w ciągu 5 tygodni trwania zajęć. Chętni rodzice także mogą brać udział w zajęciach – razem z dziećmi, indywidualnie z instruktorem lub w grupie innych rodziców. Ceny: początkujący 25 zł, zaawansowani 20 zł.

Więcej informacji na www.dzieciakiwformie.pl w zakładce „Zajęcia”.