MaMa Perform – Ruszyły zgłoszenia


Fundacja MaMa zaprasza Mamy, do udziału w projekcie MaMa Perform. Jeśli jesteś otwarta, ciekawa eksperymentowania, chętna zakwestionowania stereotypów związanych ze słowem „MaMa” i z pełnioną przez nie rolą – dołącz do Grupy MaMa Perform! Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy kobiet, matek zaangażowanych  w taniec i inne działania artystyczne, jak również aktywizacje odbiorców i skłonienie ich do refleksji na temat stereotypów dotyczących matek. Będziemy propagować postawę szacunku i tolerancji wobec różnych ról społecznych. A do tego celu wykorzystamy taniec współczesny i performance jako znaczące narzędzia komunikacji społecznej.

Zadanie ma na celu utworzenie performatywno tanecznej grupy matek o nazwie: MaMa Perform, która przy udziale liderki performerki/ choreografki – Marii Stokłosy*, w trakcie siedmiomiesięcznego procesu twórczego stworzy przedstawienie. Efekt końcowy pracy grupy zostanie zgłoszony do  udziału w przeglądach i festiwalach związanych ze sztuką tańca współczesnego i performance, zaprezentowany na terenie kraju w wybranych miastach.

* Maria Stokłosa – ukończyła wydział choreografii w School for New Dance Development w amsterdamskiej Hogeschool voor de Kunsten. Taniec współczesny studiowała w London Contemporary Dance School at The Place w Londynie. Jest autorką eksperymentalnych utworów tanecznych: solo – Vacuum, I will be your guide today, Spring is a Time of Observing our Bodies and of Anxious Thoughts About up coming Summer and the Beach; video-performance – Spotkanie 1; filmu tańca – Burdąg, a także Fall in D – koncertu skrzypcowego na 14 muzyków i 4 tancerzy. Prowadzi dom pracy twórczej Burdąg na Mazurach. Jest współzałożycielką warszawskiego Laboratorium Improwizacji i kolektywu improwizacyjnego Melba. Od 2006 roku współpracuje z choreografem Jeremy Wadem. Tańcząc w jego spektaklach Glory oraz And pulled out their hair… – występowała między innymi w Berlinie, Nowym Jorku, Brukseli, Barcelonie, Kopenhadze, Buenos Aires i Montevideo. Solo Vacuum powstało w SNDO/Amsterdam.

Koordynatorka Projektu MaMa Perofm: Wilejka Zagórowska.

Informacje i zgłoszenia z krótkim życiorysem oraz informacją o wcześniejszych doświadczeniach artystycznych (jeśli takie są), prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Projekt realizowany jest w terminie 01.04.2013-31.12.2013, dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadanie ma na celu utworzenie performatywno tanecznej grupy 10 matek, która prowadzona przez liderkę choreografkę Marię Stokłosę, w trakcie siedmiomiesięcznego procesu twórczego stworzy przedstawienie. Efekt końcowy pracy zostanie zaprezentowany na terenie kraju w wybranych miastach. Partnerem Projektu MaMa Perform jest: Ośrodek Kultury Ochoty OKO.