MaMa w Kinie Praha Kolejne spotkanie już 5 lutego!

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha,stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 5 lutego zapraszamy na spotkanie „Mamo, dbaj o kręgosłup!” prowadzone przez Kasię Łapacz.

Boli cię kręgosłup? Nie wiesz, czym może być pieczenie, ciągnięcie i kłucie odczuwane w plecach po całym dniu? Zapraszamy na spotkanie na temat radzenia sobie z dolegliwościami związanymi z kręgosłupem. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Łapacz, rehabilitantka i trener personalny. Bóle pleców odczuwa niemal każda mama – ta świeżo upieczona i ta z dłuższym stażem. Porozmawiamy o kręgosłupie i przeciążeniach mięśni i stawów, które związane są z opieką nad naszymi pociechami i dbaniem o dom, a także o sposobach radzenia sobie z bólem. Nauczymy się kilku łatwych ćwiczeń, które nie są męczące i można je wykonywać o każdej porze, dowiemy się, jak gimnastykować się razem z dzieckiem, poznamy też proste formy masażu, których każdy może się nauczyć.

Kasia Łapacz – rehabilitantka i trener personalny. Mama prawie rocznej Ani. Zajmuje się kobietami w II i III trymestrze ciąży oraz w okresie okołoporodowym. Ukończyła fizjoterapię na Akademii Medycznej we Wrocławiu, a także specjalistyczne kursy, m.in. kurs metody Dorna, masażu wg. Breussa oraz terapię manualną w ginekologii, neonatologii i położnictwie. Specjalizuje się w terapii powięziowej kręgosłupa, masażu prenatalnym, poporodowym i rewitalizującym.
Po spotkaniu zapraszamy na pokaz filmu „Nimfomankę – część 1”w reżyserii Larsa von Triera.

„Nimfomanka- część 1” Długo wyczekiwany film duńskiego reżysera Larsa von Triera, znanego z filmów „Tańcząc w ciemnościach”, „Przełamując fale”, „Antychryst” i „Melancholia”. W dzisiejszym świecie, opętanym przez seks, „Nimfomanka” jest inteligentną i prowokacyjną opowieścią o kobiecie, która postanowiła podporządkować życie poszukiwaniu rozkoszy i erotycznego spełnienia. Film z udziałem plejady gwiazd, takich jak Charlotte Gainsbourg („Melancholia”), Shia LaBeouf („Transformers”), Uma Thurman („Kill Bill”), Jamie Bell („Billy Elliot”), czy Willem Dafoe („Antychryst”, „Aviator”). Film zawiera jedne z najodważniejszych scen i kreacji aktorskich w dziejach kina. Lars von Trier stworzył przenikliwe arcydzieło erotyczne – film, który jak żaden inny, podzieli widownię na entuzjastów i oburzonych przekroczeniem granic tego, co wolno pokazywać na ekranie.

Cykl MaMa w Kinie Prahajest stworzony specjalnie dla Mam z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu. Na sali kinowej jest przyciszony dźwięk oraz przygaszone światło. Podczas seansu, na sali jest dostępne miejsce do przewijania, pieluchy oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Dla starszych dzieci w holu kina zorganizowany jest kącik, wyposażony w gry, zabawki i książki. Animatorki opiekują się dziećmi podczas oglądania filmu przez dorosłych.
Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi na spotkania z cyklu MaMa w Kinie Praha!