„Meblotworzenie czyli dzieci same projektują meble!” Konkurs dla małych projektantów


A jakimi meblami, przedmiotami otaczamy nasze dzieci, w domu, szkole czy na placu zabaw? Wiemy, w jakiej przestrzeni sami czujemy się dobrze i komfortowo. A czy pytamy o to nasze dzieci? Może warto je poprosić ,żeby zaprojektowały swoje wymarzone meble? A okazać się może, że zwykła ławka w szkole albo niepozorne krzesło zachęcą je do twórczej pracy, pobudzą ich wyobraźnię lub po prostu sprawią, że z radością będą wracać do szkolnej sali czy innej wykreowanej przez nie przestrzeni.

Konkurs „Meblotworzenie, czyli dzieci same projektują meble!”  ma charakter ogólnopolski i jest skierowany do dzieci i młodzieży do 13 roku życia. Jak to działa?  Dziecko projektuje i rysuje wymarzony mebel, rodzic skanuje pracę wielkości A4 i wysyła na adres:  w terminach od 6. lipca do 23. sierpnia 2014 r. Młodzi projektanci mogą wykorzystywać różne techniki i sposoby wyrazu oraz korzystać z najnowszych aplikacji, jak i tradycyjnych technik plastycznych. 

Spośród wszystkich nadesłanych prac jury, złożone z przedstawicieli  Partnerów Konkursu, wybierze te najlepsze, które zostaną wyeksponowane 1 września 2014 r. podczas wystawy w Ogrodzie Szkoły Podstawowej PERPETUUM MOBILE, pozostałe zaś zostaną opublikowane na stronie internetowej i profilu facebook Perpetuum Mobile – Szkoła Podstawowa. Nagrodą Główną w konkursie jest wyprodukowanie projektu i przekazanie go twórcy! Dodatkową nagrodą jest  bon na zakupy w sklepie z polskim designem: sopolish.pl
 
Konkurs „Meblotworzenie, czyli dzieci same projektują meble!” zostanie zainaugurowany   w dniu  6 lipca podczas bydgoskiego Otwartego Warsztatu Designu pt. „Dzieci same tworzą szkołę!”, trwającego od godz. 16.00 do 19.00do udziału w którym zapraszamy nieodpłatnie wszystkich małych projektantów z Bydgoszczy i okolic! Co ich czeka? Projektowanie, szycie, zdobienie i  tworzenie nowatorskich makiet! W ten właśnie sposób uruchomiona zostanie Przestrzeń Twórcza Niepublicznej Szkoły i Przedszkola Perpetuum Mobile przy ul. Chopina 28 w Bydgoszczy. Osoby zainteresowane dalszymi warsztatami w postaci Półkolonii z Designem mogą odwiedzać Szkołę w dniach 7-11 lipca (od 9.00 do 16.30), po uprzednim dokonaniu zapisów. W programie: tworzenie mebli z drewna z odzysku (skrzynie – siedziska, półki na książki), konstruowanie mat do odpoczynku, budowa kanap z poduszek, tworzenie puf i siedzisk oraz pudełek do różnistych różności.
 
A co o projektowaniu mówią same dzieci?

Tymek, 7 lat: Jeśli jesteś smutny, kup drewno i piłę na paliwo. Potnij drewno piłą i zrób kotka żebyś nie był sam. I jeszcze kup gwoździe, to zrobisz też krzesło.

Organizator Konkursu: SZKOŁA PERPETUUM MOBILE  
Informacje i regulamin: www.perpetuummobile.org.pl
Profil Facebook, na którym będą zamieszczane nadsyłane prace: Perpetuum Mobile – Szkoła Podstawowa
Otwarty Warsztat Designu: 6 lipca, godz.16.00 -19.00, ul. Chopina 28 w Bydgoszczy

Partnerzy  Konkursu:  SHOPA DESIGN THINKING WORKSPACE, MODO DESIGN, SOPOLISH.PL
Partnerzy medialni: LADNEBEBE.PL, DZIELNICARODZICA.PL, HEJTU.PL, MAMYWSIECI.PL