Nastolatek we współczesnej kulturze – spotkanie z Leszkiem Talko towarzyszące wystawie TEEN-AGE w Muzeum Etnograficznym

Gościem spotkania będzie Leszek Talko, autor między innymi książki Nastolatek dla początkujących, w której odbył podróż do świata, a raczej cyberświata nastolatków, o którym dorośli nie wiedzą prawie nic.
 
W szkole ogląda z kolegami i koleżankami filmiki na youtube, wraca ze szkoły i nieustannie gra na komórce, doprowadzając rodziców do pasji. Wieczorem niemal nie odchodzi od konsoli i najwyraźniej gada z jakimiś ludźmi przez mikrofon. Przez cały czas jest gdzieś indziej (w tym 24/7 w mediach społecznościowych), a jeśli już cokolwiek powie o miejscach, w których bywa, to i tak nic z tego nie rozumiemy.  Oto on, NASTOLATEK, istota tajemnicza.(Leszek Talko, Nastolatek dla początkujących)
 
Spotkanie 11 stycznia w Państwowym Muzeum Etnograficznymjest wydarzeniem towarzyszącym wystawie TEEN-AGE, będącej finałem projektu TEENS LOVE DESIGN 2017, skierowanego do młodych ludzi i mającego na celu zachęcenie ich do aktywnego uczestnictwa w kulturze. W ramach projektu TEEN LOVE DESIGN 2017 grupa młodych ludzi w Warszawie i Grecji uczestniczyła w warsztatach prowadzonych z artystami oraz specjalistami z takich dziedzin jak film, jedzenie, moda oraz nowe technologie z wykorzystaniem metody design thinking.
 
Ostatnia książka Leszka Talko, która ukazała się jesienią – Niezwykłe przypadki Kunegundy Paciorek, to powieść z elementami paranormalnymi, której bohaterka – 13-letnia Kunegunda, nie mogąc odnaleźć się w nowym środowisku zakłada kanał na Youtube i szybko zdobywa popularność. Ta książka to w pewnym sensie zaproszenie do nieodgadnionego cyberświata nastolatków, o którym pisał Talko w Nastolatku… i jego doskonałe uzupełnienie. To próba spojrzenia na świat oczami nastolatki, ale także pełna zagadek powieść dla młodzieży, po którą warto sięgnąć także będąc rodzicem. 
 
 
Spotkanie z Leszkiem Talko towarzyszące wystawie TEEN-AGE odbędzie się 11 stycznia o godzinie 18:00 w Państwowym Muzeum Etnograficznym przy ul. Kredytowa 1 w Warszawie.
Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/881294952037993/

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Leszek Talko– przez kilkanaście lat reporter w Gazecie Wyborczej. Od 10 lat niezależny pisarz, felietonista, scenarzysta. Napisał siedem książek o dzieciach dla rodziców i o dzieciach dla dzieci z serii „Dziecko dla początkujących” i „Pitu i Kudłata”. Jako Wiktor Hagen jest autorem trzech kryminałów o komisarzu Nemhauserze – nietypowym glinie dorabiającym po godzinach jako kucharz. Napisał też kontynuację Stasia i Nel – „Zaginiony klejnot Indii”. Lubi gotować, fotografować, chodzić po nieznanych miastach. Ma zdecydowanie za dużo psów, kotów, zegarków oraz książek. Ostatnio wydał przewodnik po świecie nastolatków w Internecie „Nastolatek dla początkujących”, oraz powieść przygodową z elementami paranormalnymi dla nastolatków „Niezwykłe przygody Kunegundy Paciorek”.