Niewinny świadek czy groźny przestępca? – warsztaty popularno-naukowe dla dzieci Baylab

 
Ta uznawana jest za jedną z chorób cywilizacyjnych. Dzieci spotykają się z tym pojęciem na co dzień – uczulenie na pyłki, sierść domowych pupili, alergie pokarmowe to zjawiska, które najmłodsi znają ze swojego otoczenia. Dlaczego powstaje i na czym polega reakcja alergiczna? Jak wygląda roztocze? Czy katar to zawsze oznaka przeziębienia? Warsztaty pomogą znaleźć odpowiedzi na te pytania. Dzieci dowiedzą się też, że coś, co potocznie nazywane jest uczuleniem na sierść kota czy psa, w rzeczywistości jest alergią na złuszczony naskórek, znajdujący się w sierści domowych pupili oraz białko, zawarte w ich ślinie lub moczu.
 
Warsztaty pomogą zrozumieć dzieciom istotę alergii. Pojęcia takie, jak układ immunologiczny, limfocyt, alergen, antygen zostaną przedstawione w sposób prosty, zrozumiały i dostosowany do wieku uczestników. Jedną z atrakcji będzie gra zespołowa, podczas której najmłodsi wcielą się z rolę komórek – każdy z trzech zespołów będzie miał inne zadanie do wykonania, podobnie jak dzieje się to podczas reakcji alergicznej w organizmie. Kolejnym elementem będzie moduł „detektyw przy mikroskopie”, pozwalający obejrzeć niektóre z 700 znanych alergenów.
 
Na zajęcia – wypełnione ćwiczeniami, aktywnościami i wspólnym odkrywaniem fascynujących zagadnień – zapraszamy dzieci od 8 roku życia. Każdy z małych uczestników będzie mógł poczuć się jak prawdziwy naukowiec, wkładając specjalny fartuszek laboratoryjny – co jest ogromnym przeżyciem. Udział jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji:

https://baylab.bayer.com.pl/en/baylab/index.php?r=rezerwacje/createUser