OPOLE – Konkurs dla przedszkoli i żłobków

Z informacji organizatora:

Dzieci lubią się bawić – to oczywiste. Ale czy my, dorośli poza oczywistą funkcją rozrywkową zabawy, dostrzegamy także jej rolę edukacyjną? Zanim dziecko pójdzie do szkoły to właśnie dzięki niej, uczy się otaczającego go świata. Konkurs na najlepszy pomysł na zabawę z dziećmi w wieku od 0 do 6 lat, organizowany przez firmę NUTRICIA Zakłady Produkcyjne w Opolu ma przybliżyć tę wiedzę rodzicom i opiekunom.

Zabawa stanowi najważniejszy element dzieciństwa. Aby dziecko harmonijnie się rozwijało potrzebuje nie tylko odpowiedniego odżywania i pielęgnacji, ale także właściwej stymulacji. Wspólna zabawa rodziców lub opiekunów z dzieckiem powoduje, że więź emocjonalna pomiędzy nimi ulega wzmocnieniu. Zabawki, piosenki i gry ruchowe sprawiają, że mały człowiek nabywa nowych umiejętności, a poprzez obserwację i naśladowanie dorosłych uczy się nieznanych dotąd zachowań.

– Zabawa także to czas, gdy błędy nie stają się porażkami, ale elementami gry. To już doświadczenie życiowe, gdyż umiejętności, jakich nabywa dziecko poprzez zabawę wykorzysta w innych dziedzinach życia- podkreśla psycholog dziecięcy Katarzyna Wnęk- Joniec, prowadząca m.in. warsztaty Bajkoterapii dla rodziców małych dzieci. Dlatego tak ważne jest, aby w trakcie zabawy dziecku towarzyszył rodzic lub opiekun, który w świadomy sposób tak pokieruje zabawą, aby jego podopieczny nauczył się jak najwięcej.

Żłobek i przedszkole, w których dzieci spędzają razem po kilka godzin dziennie zapewniają im właściwą opiekę, ale też świetne warunki rozwoju. Aby wspierać dziecko w zdobywaniu nowych kompetencji rodzice powinny kontynuować zabawę z nim także w zaciszu własnego domu.  Jednak niewielu z nich wie jak robić to we właściwy, najbardziej wzbogacający małego człowieka, sposób.

Z tego powodu firma NUTRICIA Zakłady Produkcyjne w Opolu ogłasza konkurs na najlepszą zabawę z dziećmi, skierowany do  żłobków i przedszkoli, które mają swoją siedzibę w Opolu. Wypełniony formularz zgłoszeniowy,  dostępny od 1 sierpnia na stronie przedsiębiorstwa (http://nutricia.pl/odpowiedzialnosc-spoleczna/wspolpraca-z-lokalnymi-spolecznosciami/mam-pomysl-na-zabawe) wraz z rysunkami dziećmi pt. „Moja ulubiona zabawa” należy wysłać do siedziby firmy w formie przesyłki pocztowej (NUTRICIA Zakłady Produkcyjne w Opolu, ul. Marka z Jemielnicy 1, 45-952 Opole) lub w postaci skanów na adres: .

Laureaci konkursu otrzymają zabawki edukacyjne oraz nagrody ufundowane przez partnerów konkursu: Jurapark Krasiejów, Smoczą Jamę oraz Księgarnię Suplement w Opolu.

Po zakończeniu konkursu wyróżnione propozycje zabaw zostaną opracowane i wydane w formie e-booku, dostępnego na stronie internetowej organizatora. Publikacja będzie wzbogacona nadesłanymi rysunkami dziećmi oraz artykułem specjalisty, komentującym doniosłą rolę zabawy w życiu najmłodszych. Pomysłodawcy zabaw i dzieci, których prace plastyczne zostaną wybrane do poradnika, będą wymienione w e-booku jako współautorzy.

Tak więc, Opole – bawmy się!

Konkurs trwa od 1 sierpnia do 20 września b.r.- powodzenia!