Poczta Dziecięca do szpitali onkologicznych

 
Poczta Dziecięca to projekt, którego głównym celem jest niesienie radości dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi. Uczestnicy dorocznej aukcji charytatywnej Urtica Dzieciom, przedstawiciele świata kultury i biznesu, przygotowują kartki świąteczne, życząc najmłodszym najczęściej – nie da się ukryć – powrotu do zdrowia.
 
– Chcieliśmy w tym wyjątkowym świątecznym okresie powiedzieć naszym małym podopiecznym, że są dla nas ważni, że o nich myślimy i mogą liczyć na nasze wsparcie – mówi Tomisław Bensari, Prezes Zarządu PFG Urtica Sp. z o.o. – I choć nie mamy możliwości obdarować wszystkich, paczki dotrą do najbardziej potrzebujących – tych, którzy przebywają w szpitalach już bardzo długo, a ich rodziny, obciążone kosztami leczenia, nie są w najlepszej sytuacji finansowej i trudno im zakupić bożonarodzeniowy prezent – dodaje Prezes.
 
Ogromną rolę w realizacji przedsięwzięcia odegrali sponsorzy zabawek, bez których trudno byłoby zrealizować tak szczytny cel. Przez cały listopad do siedziby Fundacji

Urtica Dzieciom docierały upominki, wśród których znalazły się klocki, lalki, artykuły plastyczne, gry planszowe czy książki. 


W projekt zaangażowali się wolontariusze – pracownicy firmy PGF Urtica Sp. z o. o. oraz Pharmalink Sp. z o.o., którzy segregowali kartony, dobierali upominki do wieku, płci i zainteresowań maluchów, by potem zapakować kilkaset paczek i dostarczyć do wskazanych adresatów przebywających na oddziałach. Wśród obdarowanych dzieci znaleźli się również autorzy obrazów licytowanych na 20., jubileuszowej Gali Urtica Dzieciom, podczas której zebrano rekordową kwotę 424 120,00 złotych! Cały dochód z dorocznej aukcji charytatywnej przeznaczany jest na wsparcie oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej w formie nowego sprzętu medycznego, a także umożliwia organizację wakacyjnych turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci i rodziców, Urtica Dzieciom Camp.
 
Przypominamy, że wciąż można dołączyć do grona darczyńców projektu i wesprzeć dzieci zmagające się z chorobą nowotworową. Na stronie internetowej prowadzona jest aukcja online, podczas której można licytować obrazy namalowane przez małych artystów. Aby wziąć udział w licytacji, wystarczy wejść na: http://www.urticadzieciom.pl/#n_359-aukcja-online, wybrać pracę i wysłać e-mail z proponowaną kwotą zakupu na adres: .