DrOmnibus to unikatowe na skalę światową narzędzie, które składa się z trzech uzupełniających się wzajemnie elementów: gier, systemu śledzenia postępów dziecka i organizera terapeuty.
Pierwsza z części to specjalnie zaprojektowane, terapeutyczne gry (w chwili premiery jest ich dostępnych pięć, jednak baza gier będzie się stale i dynamicznie rozwijać – w przygotowaniu kolejne gry). Każda z nich została w pełni opracowana i sprawdzona przez doświadczonych ekspertów – terapeutów, pedagogów oraz logopedów pracujących na co dzień z dziećmi.
– Na rynku obecnie znajduje się wiele świetnych gier na tablety stworzonych z myślą o najmłodszych, jednak prawie żadna z nich nie spełnia oczekiwań rodziców oraz terapeutów dzieci z trudnościami. My chcemy dostarczyć rozwiązanie, które uwzględnia potrzeby nawet najbardziej wymagających dzieci – mówi Bogumiła Matuszewska z firmy DrOmnibus. – Każda z naszych gier koncentruje się na ćwiczeniu u dziecka jednej z kilkudziesięciu umiejętności, które podzieliliśmy na trzy zasadnicze grupy: umiejętności matematyczne, społeczne oraz językowe – dodaje.
Dzięki wbudowanemu systemowi śledzenia postępów dziecka, zarówno rodzice jak i terapeuci mogą sprawdzić, jak rozwija się dziecko oraz dostosowywać poziom trudności w poszczególnych grach indywidualnie do potrzeb podopiecznego. Narzędzie DrOmnibus dostarcza wiedzy z jaką grupą umiejętności dziecko ma problemy w szczególności i gdzie powinien zostać położony szczególny nacisk w terapii.
Tabletowa rewolucja z DrOmnibusem obejmuje jednak nie tylko najmłodszych – to pierwsze na rynku rozwiązanie tworzone także z myślą o terapeutach. Obok darmowej wersji Lite oraz wersji Home przeznaczonej dla rodziców, powstała także wersja PRO przeznaczona dla specjalistów. Zaletą tej wersji jest możliwość tworzenia w ramach jednej aplikacji kont przeznaczonych dla wielu podopiecznych, przy zachowaniu możliwości pełnej personalizacji poszczególnych gier dla każdego dziecka. Ważną częścią tej wersji jest wbudowany organizer terapeuty, który w łatwy sposób umożliwi planowanie pracy a także możliwość komunikacji pomiędzy terapeutami.
– Wprowadzenie DrOmnibusa na rynek to efekt ciężkiej pracy i realizacji wizji, która nam zaczęła przyświecać dwa lata temu. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, ale nie zamierzamy spoczywać na laurach tylko cały czas się rozwijać – dodaje Matuszewska. – Nasze narzędzie jest już wdrażane w kilku placówkach terapeutycznych a reakcje zarówno specjalistów, jak i dzieci są niezwykle pozytywne. Ciągle opracowujemy nowe gry, które już niedługo zostaną dodane do DrOmnibusa a także mamy już w głowach kolejne funkcje, które będą dla nas naturalną ścieżką rozwoju.
Partnerem projektu oraz współtwórcą rozwiązania DrOmnibus jest krakowska Fundacja Hipoterapia – Na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, która od 25 lat prowadzi wieloaspektową terapię dzieci.