Pomysł dla mamy – innowacyjny projekt na rzecz aktywizacji młodych matek


W związku z realizacją Projektu „Pomysł dla mamy – innowacyjny projekt współpracy PSZ z przedsiębiorcami na rzecz aktywizacji młodych matek” nr projektu POKL.01.02.00-00-003/11 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Polska Fundacja Komunikacji zaprasza mamy i przyszłe mamy do Centrum Aktywnej Mamy na Saskiej Kępie.
 
Oferta przeznaczona jest dla:
  • kobiet bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo, które nie ukończyły 25 roku życia
  • posiadają dziecko lub dzieci do 6 roku życia lub spodziewają się dziecka i przekroczyły 3 miesiąca ciąży
  • chcą się rozwijać
  • są zdecydowane podjąć pracę zawodową
  • będą brały udział w oferowanych zajęciach
(warunki uwzględniane łącznie)
 
Centrum Aktywnej Mamy na Saskiej Kępie to przestrzeń do nawiązywania i rozwijania, wspierania aktywizacji zawodowej Młodych Matek. Oferta CAM obejmuje: pracę indywidualną (zaawansowane doradztwo zawodowe), pracę grupową (warsztaty), szkolenia psychospołeczne i zawodowe oraz pośrednictwo pracy. Uczestniczki sprawdzą swoje kompetencje i potrzeby, a następnie – pod okiem profesjonalnych trenerów – będą rozwijać umiejętności tak, by utrzymać się na rynku pracy. Szyte na miarę zajęcia pozwolą podnieść zarówno kompetencje zawodowe, jak i wiedzę na temat sprzedaży, negocjacji, wizażu, umiejętności zarządzania sobą, asertywności, samoobrony, czy savoir vivre etc.
 
CAM wesprze Uczestniczki Projektu w opiece nad dziećmi do 6 roku życia na terenie CAM w czasie, gdy Mamy będą uczestniczyły w zajęciach.