POZNAŃ – Cafe Bebe – maj

Z informacji organizatorów:

– Maluchowanie – Tubowanie, czyli zabawy przyczynowo-skutkowe dla dzieci a także dorosłych!

Podczas spotkań wspólnie z dziećmi tworzymy za pomocą półprzeźroczystych tub wg autorskiej formuły,  konstrukcje animacji które uczą myślenia przyczynowo skutkowego,  oddziałują na rozwój emocjonalny, ruchowy i intelektualny naszych pociech. Pozytywnym , twórczym działaniem stymulujemy wszystkie zmysły dzieci. Nazywamy indywidualne kompilacje cech i  umiejętnie je rozbudzamy.

Stymulujemy harmonijny rozwój ruchowy dziecka. Wykorzystujemy odpowiednie ćwiczenia i zabawy ruchowe.  Proponowane ćwiczenia kształtują świadomość własnego ciała, pobudzają ekspresję, inwencję, relaksują. Są doskonałą formą zabawy, motywującą dziecko do ruchu. Dają dziecku możliwość przeżywania radości z aktywności ruchowej, kontaktu z rówieśnikami, satysfakcji z pokonywania własnych trudności i lęków, z poczucia większej sprawności fizycznej.

Program autorski Anny Zimowskiej.

Terminy: ŚRODA godz. 12:00 – 13:00 – I grupa wiekowa (od ok. 1,5 do 3 lat)        
ŚRODA godz. 13:30 – 14:30 – grupa wiekowa (od ok. 7-18 miesięcy)

Koszt warsztatu: 22zł spotkanie (karnet), 26zł spotkanie jednorazowe.     

– Mały przedszkolak, zajęcia adaptacyjne

Cafe Bebe oraz  ‘Rak-Nieborak”  przygotował zajęcia mini-przedszkolne dla dzieci w wieku 2,5 do 4lat.

Najmłodsi i ci nieco starsi mogą spędzać wtorkowe i czwartkowe popołudnia na radosnej zabawie połączonej z ogólnorozwojowymi , muzyczno-plastycznymi  zajęciami.

W programie:

– zajęcia muzyczne, podczas których nauczymy się wielu piosenek, zagramy na ciekawych instrumentach, będziemy rozwijać swoją wyobraźnię i wrażliwość

– zajęcia ruchowe, które pomogą usprawnić motorykę, poprawić koordynację wzrokowo-ruchową, poczuć się dobrze w swoim ciele i odkryć swoje mocne strony

– zajęcia plastyczne, podczas których dzieci poznają niecodzienne sposoby na rozwijanie swoich talentów manualnych

– zabawa dowolna oraz zabawy integracyjne w grupie, czyli świetna okazja do nawiązywanie pozytywnych relacji z rówieśnikami i nauka współpracy z innymi

Terminy: Każdy wtorek, godz. 12.00 i 17.00 – dzieci lat 2,5-4
Każdy czwartek, godz. 12.00

Koszt zajęć 19zł (w karnecie) 25zł jednorazowo
Rejestracja: www.cafebebe.pl – FORMULARZ REJESTRACYJNY , tel 504 699 981

– Masaż Shantala dla dzieci w Cafe Bebe

cykl spotkań (15,22,29 maja 2013)
godz.15:00 -czas trwania każdego spotkania ok. 1h

Zapraszamy na warsztaty dla rodziców- niemowlęcy masaż Shantala.

Na nim rodzic będzie mógł się dowiedzieć o tym, jak można stymulować rozwój dziecka poprzez masaż Shantala i dotyk w ogóle. Rodzic pozna wpływ masażu na zdrowie fizyczne i emocjonalne dziecka oraz osoby masującej, dowie się także jak zacząć przygodę z masowaniem niemowlęcia.

Regularne masowanie dziecka 3-4 razy w tygodniu daje następujące korzyści:

Dla niemowlęcia lub dziecka:

pomaga w uregulowaniu snu, poprawia trawienie, wycisza, uspokaja,  podnosi świadomość własnego ciała, jego granic; w ten sposób wzmaga poczucie bezpieczeństwa, poprawia, wzmaga więzi z rodzicem, podnosi odporność organizmu, stymuluje układ hormonalny.    

Dla rodzica lub osoby wykonującej masaż:

poprawia pewność siebie, wiarę w swoje umiejętności opieki nad dzieckiem, uspokaja, łagodzi lub zapobiega poporodowej depresji u matek, wzmaga oraz poprawia więź z dzieckiem, pomaga w zrozumieniu dziecka, tego co komunikuje, jakie potrzeby próbuje przekazać.
 
Koszt: 160zł (osoba) 200zł (para) za cykl spotkań

– Warsztaty noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich

24.05.2013  (piątek),godz.  12.00  (ok. 2h)

Warsztaty dla początkujących

Zapraszamy rodziców, których dzieci jeszcze samodzielnie nie kontrolują główki (dzieci do ok. 4 miesiąca) oraz rodziców oczekujących na dziecko na warsztaty dla początkujących.

Na warsztacie dowiecie się wiele o fizjologii i bezpieczeństwie noszenia, o zaletach noszenia w chuście dla rozwoju psychoruchowego dziecka, a przede wszystkim nauczycie się poprawnie i bezpiecznie wiązać swoje dziecko w chuście.

Koszt warsztatu: jeden rodzic z dzieckiem  49 zł, para z dzieckiem  75 zł

– Zajęcia Rytmiczno – Ruchowe dla maluszków w wieku 9m-2lata

Cafe Bebe oraz Rak-Nieborak zapraszają Maluszki w wieku od 9 miesięcy do 2 lat wraz z Rodzicami na niezwykłe spotkania z muzyką!

Na wszystkie Dzieci czekają ciekawe instrumenty, kolorowe piłeczki, wstążeczki, woreczki z grochem, tęczowe chusteczki i mnóstwo innych atrakcji. Wspólnie z Rodzicami będziemy się turlać, tańczyć, śpiewać, uczyć się wierszyków i rytmiczanek. Będziemy wspomagać rozwój ruchowy Najmłodszych za pomocą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Każde spotkanie to radośnie spędzony czas w gronie rówieśników, a także doskonała okazja by rozwijać wyobraźnię i wrażliwość maluchów.

Każdy wtorek i czwartek

11:00  wtorek–ok 45min
11:00 czwartek –ok 45 min

Koszt: 16zł (uczestnictwo stałe) 22zł – jednorazowe
Ilość miejsc ograniczona

– ZAJĘCIA MUSICAL BABIES – ANGIELSKI DLA  DZIECI

ZAJĘCIA  W KAŻDE  ŚRODY

I grupa  (ok. 6-18 m-c) godz.11:00 (ok 40min. zajęć)
II grupa (ok. 2 – 4 lat) godz. 17:30 (1h min. zajęć)

Zachęcamy dzieci do wspólnej zabawy i komunikowania się po angielsku. Stymulujemy rozwój psychoruchowy, rozwijamy słuch muzyczny, wyczucie rytmu i przede wszystkim dajemy możliwość poznania i przyswojenia sobie innej rzeczywistości językowej.  

KOSZT: W karnecie 16zł/19zł (dziecko:maluchy/starszaki) Jednorazowe uczestnictwo 22/25zł (dziecko: maluchy/starszaki)

– Kwiaty dla mamy!

Warsztaty plastyczne przeznaczone dla dzieci w wieku ok. +2,5- 3,5 lat  wraz z mamami

Na zajęciach dzieci wykonają pod opieką animatora bukiecik kwiatków z papieru, który następnie pięknie ozdobią i wręczą swoim mamom! A wszystko to w miłej atmosferze przy wspaniałej muzyce na Dzień Mamy!

Warsztaty integrujące dzieci w grupie rówieśników, uczące pracy zespołowej a także pozytywnych relacji międzyludzkich. Pobudzą dziecięcą wyobraźnię i kreatywność poprzez odkrywanie swoich talentów manualnych.

Wspaniała zabawa dla dziecka i mamy pozwala na nawiązanie pozytywnych relacji miedzy dzieckiem a rodzicem!

Koszt: 19zł (w tym dowolna kawa/herbata dla mamy gratis!)
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Termin: 26.05.2013 niedziela
Godz. 15.30 (ok 40min)

Miejsce: Cafe Bebe, ul. Strzelecka 20/2, Poznań
Kontakt: www.cafebebe.pl [email protected]