POZNAŃ – Szczęśliwe dziecko – Szczęśliwa mama 2014

IX EDYCJA SPOTKAŃ Z MAMAMI W CIĄŻY, RODZICAMI
 

Na naszych bezpłatnych corocznych spotkaniach poszerzamy wiedzę kobiet o ciąży i macierzyństwie. Propagujemy zdrowy styl życia, zachęcamy do regularnych badań. 
 
W tym roku, razem z naszym partnerem, Wydawnictwem Edipresse, startuje IX edycja bezpłatnych badań i konsultacji dla kobiet w ciąży “Szczęśliwe dziecko, Szczęśliwa mama”. Po latach zdobywania zaufania u kobiet i ich rodzin nareszcie trafimy do szerszego grona odbiorców. Będziemy aż w 20 miastach. Po raz kolejny z naszych bezpłatnych badań pod okiem rzetelnych ekspertów skorzysta wiele przyszłych mam. 

Cel
  • Ochrona zdrowia mamy i dziecka
  • Poszerzenie wiedzy na temat zdrowia, pielęgnacji i rozwoju dziecka
  • Przygotowanie do świadomego macierzyństwa 
  • Bezpłatne badania USG, USG 4D
 
 
W ramach spotkań oferujemy bezpłatne:
 
  • Badania USG – w gabinetach wykonywane będa badania USG i USG 4D.
  • Porady ekspertów – zapraszamy mamy i przyszłych rodziców do skorzystania z porad  ekspertów m.in.: położnej, pielęgniarki rodzinnej, konsultanta laktacyjnego, dietetyka,  ekspertów szkól rodzenia.
  • Przedstawiciele Polskiego Banku Komórek Macierzystych odpowiedzą na pytania związane z pozyskiwaniem i przechowywaniem komórek macierzystych krwi pępowinowej, które w razie potrzeby będą służyć zdrowiu dziecka lub w przypadku zgodności genetycznej – innym członkom rodziny.
  • Prezentację instruktażu pierwszej pomocy pediatrycznej – Chcemy uświadomić rodzicom potrzebę nauki pierwszej pomocy pediatrycznej, właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ich dzieci.
  • Prezentację bezpiecznej kąpieli niemowlęcia – to czas szczególny zarówno dla dziecka, jak i rodziców. To nie tylko czynność higieniczno-pielęgnacyjna, ale czas na bliskość i budowanie kontaktu. Podczas eventów zaprezentujemy techniki bezpiecznej kąpieli, tatusiowie będą mieli okazję poćwiczyć na fantomach.
  • Prezentację instruktażu masażu – Dotyk jest naturalną formą wyrażania uczuć wobec naszego maleństwa, a kontakt fizyczny zaczyna mu się kojarzyć z miłością. W trakcie prowadzonych akcji zapoznamy rodziców z technikami bezpiecznego masażu. 
W trakcie akcji przewidziane są również liczne konkursy z nagrodami. Nagrodą główną będzie fotelik samochopdowy.

Termin i lokalizacja 
20 września – Galeria Pestka, Poznań Aleja Solidarności 47, w godz. 11.00 – 16.30
 
O Fundacji

Fundacja  Szczęśliwe Macierzyństwo powstała 9 lat temu. Zostałam mamą, czułam potrzebę podzielenia się zarówno doświadczeniem jak i wiedzą ciekawych specjalistów jakich spotkałam na mojej drodzę.
Od początku istnienia organizujemy Akcję “Szczęśliwa Mama Szczęśliwe Dziecko”. 
Nie zapominamy jednak o najmłodszych mamach. Specjalnie dla nich prowadzimy program “Mama w szkolnej ławce”. Wspieramy w nauce, poszerzaniu wiedzy, zdobywaniu doświadczenia w nowej roli.  Pokazujemy, że macierzyństwo nie minimalizuje ich możliwości a otwiera drzwi do dorosłego życia. 
Bierzemy czynny udział w edukacji małego człowieka, dlatego od kilku lat prowadzimy działalność wydawniczą. Pokazujemy jak  kreatywnie bawić się bez zabawek, uczymy rodzinnie gotować. Dla ucha najmłodszych tworzymy pod okiem naszych ekspertów słuchowiska edukacyjne, tak aby nasi milusińscy w każdej chwili swojego życia czerpali dobre wzorce.  Z wielką chęcią angażujemy się w akcje społeczne organizowane przez naszych przyjaciól i partnerów.
 
Odeta Moro-Figurska
Prezes Fundacji Szczęśliwe Macierzyństwo