POZNAŃ – Warsztat „Mamy Dzieci”

Z informacji organizatorów:

Wiek dzieci: 2-3 lata

Jak zachować balans w życiu, pracy i rodzinie? W jaki sposób znaleźć kompromis między rozwojem fizycznym a emocjonalnym? Gdzie wyznaczać granicę pomiędzy życiem osobistym a społecznym?

W części dla mam porozmawiamy o tym, jak radzić sobie z dualizmami w naszym życiu, aby w pełnej harmonii funkcjonować w pracy, w społeczeństwie i w rodzinie, i przede wszystkim – aby nie robić nic „kosztem czegoś”.

W aspekcie równowagi rodziców, dzieci będą wprowadzone w temat, poprzez kreatywne animacje na elementach rzeczywistości życia dziecka. W zabawach, dzieci spotkają się z aspektami pracy grupowej, pomocy drugiej osobie, inicjatywy. Pojawią się: praca z muzyka, odgłosami życia codziennego, oraz mocno złożone animacje, poruszające wiele sfer równoległych do głównego wątku zabawy – współpracy.

Następnie, we wspólnej zabawie, dowiemy się, jak przetwarzać rzeczywistość domową w grę. Przy pomocy etiud aktorskich i animacji, budować będziemy obrazy dnia w akcji.

Każda sesja składać się będzie z trzech części:

WARSZTATY ŁĄCZONE – DLA MAM I DLA DZIECI – Integrują rodzinę i pozwalają na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy

WARSZTATY DLA RODZICÓW – Dają rodzicom czas na „oddech” i spojrzenie w głąb siebie, aby jeszcze lepiej poznać swój potencjał rodzicielski i rozumieć swoje reakcje.

WARSZTATY DLA DZIECI – Są przede wszystkim świetną zabawą z animatorami i specjalistami!

Prowadzenie:

Anna Zimowska – socjolog, specjalista pedagogiki, aktor amatorskiej grupy teatralnej działającej przy Teatrze Polskim w Poznaniu, członek międzynarodowej organizacji Toastmasters, sternik morski. Swoje pasje z powodzeniem wykorzystuje w pracy – Od 2000 roku projektuje i realizuje warsztaty oraz zajęcia rozwojowe dla dzieci i rodziców, oparte o  animację zabawy. Wykorzystuje, między innymi, akcesoria i zasady z jachtów morskich do aranżowania zabaw.

Agnieszka Marlińska – psycholog, trener, coach. Ukończyła min.: Uniwersytet Łódzki (psychologia), Akademię Leona Koźmińskiego (coaching – w trakcje akredytacji ICF). Od 2005 roku prowadzi własną firmę. Od zawsze w podróży rozwoju zawodowego. W jej trakcie spotyka szczególnych ludzi, różnorodne podejścia i  poglądy. Odkrywa mądrość w zakątkach świata i nieograniczonej przestrzeni umysłu.

Zapisy na warsztaty:

http://www.concordiadesign.pl/eventy/warsztaty/104,1353106800,%E2%80%9EMamy+dzieci%E2%80%9D-+innowacyjny+program+warsztatowo-coachingowy+dla+mam+i+dzieci%21+

Termin: 17.11.2012 sobota
Godziny:  10:00-13:00  (2 godziny mamy i dzieci osobno, 3 godzina wspólnie)
Miejsce: Concordia Design, sala nr 5 i 6, Poznań, ul. Zwierzyniecka 3