POZNAŃ – Warsztaty adaptacyjne dla dzieci i rodziców w Concordia Design

Z informacji organizatora:

„Czy przedszkole może być lepsze od  babci?” – zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków

Czy moje dziecko jest już gotowe na pójście do przedszkola? Czy jest wystarczająco samodzielne, by podołać wszystkim wyzwaniom? Jak zareaguje na nowe otoczenie, nowych kolegów i nową Panią? W jaki sposób mogę wspierać dziecko, by z radością powędrowało do przedszkola? To tylko niektóre z pytań jakie stawiamy sobie w związku z wkraczaniem naszych dzieci w nowy etap edukacji. W końcu pójście do przedszkola to wyzwanie nie tylko dla najmłodszych…

Concordia Design przygotowała cykl  pięciu zajęć adaptacyjnych dla dzieci wraz z rodzicami, na których poprzez zabawy ruchowe, rytmiczne, kreatywne działania, ćwiczenia rozluźniające i zabawy integracyjne uczestnicy będą oswajać nieznane zadania i przygotowywać się do podejmowania nowych wyzwań.  Dzieci  w bezpiecznej atmosferze i w obecności rodzica doświadczą atrakcyjności przedszkola (zabawek, kontaktów z rówieśnikami i nauczycielem), a z drugiej strony poznają zasady obowiązujące w przedszkolu (zostaje się tu bez mamy, trzeba czekać na swoją kolej, sprzątać po sobie zabawki, usiąść razem w kole). Rodzice zaś nauczą się wspierać swoje dziecko i jak odkrywać razem z nim radość z bycia przedszkolakiem. W procesie adaptacyjnym bardzo istotne jest przechodzenie przez poszczególne jego etapy, dlatego też zajęcia prowadzone są w stałej grupie. Każdy z uczestników zapisuje się na cały cykl spotkań.

Zajęcia adaptacyjne pomogą dzieciom przyswoić wymagania dotyczących współżycia w grupie, oswoić nowe środowisko i nawiązać kontakt z dorosłymi i rówieśnikami. Ponadto pomogą złagodzić napięcie związane z koniecznością rozstania się z rodzicami,  pomogą wyrobić u dzieci nawyki higieniczno – kulturalne, a także rozwinąć różnorodne formy twórczości dziecięcej.
Rodzice natomiast dowiedzą się jak udzielać dziecku wsparcia i pomocy w podejmowaniu nowych wyzwań, oraz dowiedzą się jak wspierać i stymulować rozwój dziecka poprzez twórczą zabawę. Dotykowo otrzymają informacje na temat możliwości rozwojowych dzieci.

Prowadzące:

Emilia Walczak – doświadczony pedagog, nauczyciel mianowany z sześcioletnim stażem w pracy z dziećmi. Absolwentka Pedagogiki zdrowia oraz Edukacji elementarnej z terapią na Uniwersytecie Im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwentka Wyższej Szkoły Języków Obcych (studia podyplomowe), specjalność: Nowoczesne i alternatywne metody psychopedagogiczne. Osoba pełna ciekawych pomysłów nakierunkowanych na rozwój kreatywności i indywidualnych zdolności każdego dziecka. Nauczycielka z pasją, wciąż podnosząca swoje kwalifikacje, wykorzystująca w pracy szeroki wachlarz metod, np. Edukacja przez ruch, Pedagogika zabawy, metoda Marii Montessori, itd.    

Agnieszka Kurek – nauczyciel kontraktowy z czteroletnim doświadczeniem pracy z dziećmi, lektor w szkole językowej. Absolwentka Pedagogiki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalność: Edukacja elementarna i język angielski oraz Zarządzania Oświatą na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu. Dwuletni staż pracy w przedszkolu w Anglii, uzyskanie „Qualified Teacher Status” (Tytuł wykwalifikowanego nayczyciela).
Osoby kreatywne, elastyczne, ustawicznie doskonalące się (udział w licznych warsztatach i szkoleniach pedagogicznych: Klanza, ODN, Edukacja przez ruch- D. Dziamskiej, Centum Uśmiechu Dziecka M. Montessori, itd).

Wiek: 2,5-3 lata
Terminy spotkań:
14.07.2012- spotkanie zapoznawcze
21.07.2012- spotkanie integracyjne
28.07.2012 – „pierwsze rozstanie”
4.08.2012 – „drugie rozstanie”
11.08.2012 – zakończenie, podsumowanie dla  rodziców
Czas trwania spotkania:  1,5 h
Godziny: 14:00- 15:30
Miejsce: Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań
Liczba uczestników: maksymalnie 10 osób  
Koszt: 190zł (dziecko+ rodzic) za cały cykl

„UWAGA SZKOŁO!- NADCHODZĘ” – zajęcia przygotowujące do szkoły

Hurra wakacje!!! To czas odpoczynku i relaksu ale też czas poprzedzający moment pójścia do szkoły.  Czy nasze dziecko jest wystarczająco samodzielne? Czy sobie poradzi? Czy będzie odporne na wpływ rówieśników? To tylko niektóre z pytań i obaw, które rodzą się w głowach rodziców.

W odpowiedzi na nie proponujemy  6, 7-latkom udział w cyklu spotkań przygotowanym przez pedagogów. Program zajęć odnosił się będzie do życia codziennego ucznia. Poprzez zabawę, tworzenie własnych opowieści, pobudzanie dziecięcej wyobraźni i działania w grupie dzieci nauczą się nawiązywać nowe kontakty, mówić o sobie, komunikować się z innymi dziećmi i dorosłymi. Będą poznawać emocje, uczyć się je nazywać i rozpoznawać u siebie i innych. Dostaną sporą dawkę wiedzy na temat własnego bezpieczeństwa oraz  gdzie szukać pomocy i jak o nią prosić. Dowiedzą się jak nie ulegać wpływom rówieśników i jak zachowywać się w sytuacjach trudnych (konflikty z rówieśnikami, dziecięca rywalizacja itd.) Oczywiście wszystko w duchu zabawy, z muzyką, z kolorami i twórczym działaniem!

Po każdym spotkaniu opiekunowie otrzymają Kartę Rodzica z dawką wiedzy z zakresu psychoedukacji  i  przykładami  konkretnych zachowań, działań i zabaw, które warto praktykować  w codziennym życiu. Dodatkowo będą mieli  możliwość skonsultowania się z pedagogiem prowadzącym zajęcia.

Natomiast dzieci otrzymując po zakończonych warsztatach „Dyplom Gotowości”,  z nowymi umiejętnościami i  z dużo większą ufnością  podejmą nowe wyzwanie, jakim jest pierwszy dzień w szkole.

Prowadzący:

Katarzyna Doboszyńska – pedagog, psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku Pedagogika, ukończyła Szkołę Psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, przez 5 lat prowadziła jako menadżer Krainę Zabawy w Centrum Dynamix. Obecnie pracuje w Ośrodku Szkoleń i Psychoterapii „Madra” w Poznaniu gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych.                                                                                  

Magdalena Kaźmierczak-Michałek – absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Pedagogika. Ukończony kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki, od 9 lat pracuje jako pedagog specjalny. Wybrane warsztaty i szkolenia: bajkoterapia, pierwsza pomoc, kształtowanie u dzieci odporności emocjonalnej.  

Wiek: 6-7lat
Terminy spotkań:
07.07.2012  „Mam na imię Ala i mam 6 lat
14.07.2012  „Co czuję kiedy się uśmiecham ? ”
21.07.2012 „To mój długopis, nie oddam Ci go!!!”  
28.07. 2012 „Jak bezpiecznie dojść do szkoły?”
Czas trwania spotkania:  1,5 h
Godziny:  11:00-12:30
Miejsce:  Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań
Liczba uczestników: maksymalnie  12 osób
Koszt: 149zł/ os za 4 spotkania

Szczegóły i zapisy:
http://www.concordiadesign.pl/eventy/inne/63,1342216800,Czy+przedszkole+mo%C5%BCe+by%C4%87+lepsze+od++babci%3F

http://www.concordiadesign.pl/eventy/inne/64,1341612000,Uwaga+Szko%C5%82o%21+-+Nadchodz%C4%99

Concordia Design
ul. Zwierzyniecka 3
Poznań
www.concordiadesign.pl