POZNAŃ – Warsztaty noszenia w chustach i nosidłach miękkich dla początkujących – Cafe Bebe

Warsztaty noszenia w chustach i nosidłach miękkich dla początkujących
17.09.2011, godz. 10.00 – 12.30
Noszenie w chustach to nie tylko moda, gadżet, czy chwilowa fanaberia. To właśnie chusty oraz miękkie nosidła zapewniają najbardziej naturalny i zdrowy sposób noszenia dzieci: kręgosłup, bioderka są w najlepszych, fizjologicznych pozycjach. Noszenie to także wspaniały sposób na pozostawanie blisko siebie. Maleństwo wtulone w ciepłe ciało rodzica czuje się bezpieczne i kochane. Będąc “przywiązanym” do mamy, taty dziecko pozostaje w ruchu, który jest dla niego sygnałem, że ktoś przy nim ciągle jest. Chusta jest świetnym sposobem na wspieranie rozwoju Twojego dziecka, daje mu schronienie, gdy go potrzebuje lub stanowi świetny punkt widokowy na piękno i różnorodność świata. Często bywa, że płaczące niemowlę włożone do chusty nagle się uspokaja – bycie blisko rodzica to najlepszy sposób dla Twojego maluszka na odreagowanie kolki, wychodzących ząbków, lęków, zmęczenia… Noszenie nie rozpieści Twojego dziecka! – to mit. Im więcej damy dziecku naszej bliskości, tym więcej ufności i samodzielności w nim się wykształci.

A czym chusta może być dla rodzica? Może pomóc Ci lepiej zrozumieć Twoje maleństwo.

Może dać Ci wolność i wygodę, uwolni Twoje ręce. Da Ci poczucie bliskości z Twoja pociechą. Pozwoli Tobie oraz dziecku! naładować emocjonalne “akumulatory”, …

Warsztaty dla początkujących

Warsztaty prowadzi Ola Mazurek  (www.bliskoscnastarcie.pl), dyplomowany Doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich Akademii Noszenia Dzieci, mama 1,5 rocznej Zuzi noszonej od jej pierwszych miesięcy życia.

Warsztat trwa ok. 2,5 godzin, duży nacisk przykładany jest do ćwiczeń praktycznych, tak, by każdy rodzic wyszedł z warsztatów z umiejętnością dobrego wiązania chusty.

By uczestniczyć w warsztacie, nie trzeba posiadać własnej chusty.

Na czas warsztatu każdy rodzic będzie miał udostępnioną chustę do ćwiczeń lub w razie potrzeby lalkę.

Koszt warsztatu  za jednego  rodzica z dzieckiem  45 zł,   dla pary z dzieckiem  65 zł

Obowiązuje rezerwacja.

Warunkiem odbycia się warsztatu chustowego jest zgłoszenie się min. 5 osób.

ilość miejsc ograniczona

Rezerwacja    www.cafebebe.pl, cafe@cafebebe.pl,  kom 504 699 981

Miejsce
Cafe BeBe
Poznań
ul. Strzelecka 20/2