POZNAŃ – Wykład dla rodziców „Rozwój psychoseksualny dziecka”

Z informacji organizatorów:

Akademia Rodzica to nowy cykl spotkań i warsztatów dla rodziców, których celem jest wspieranie rozwoju psychologicznego dziecka w wieku od 6 do 10 lat. Odwołując się do potrzeb rozwojowych dziecka w wieku wczesnoszkolnym można wspierać jego rozwój i zachęcać do dalszych poszukiwań. Pierwszy wykład w nowym cyklu jest krótkim przeglądem psychologicznego rozwoju dzieci w tym okresie, jego emocjonalności, potrzeb, lęków. Spróbujemy rozwiać niepokoje i lęki rodziców wskazując – z naukowego punktu widzenia – co jest prawidłowym funkcjonowaniem dziecka na tym etapie rozwojowym.

Temat seksualności dziecka to wciąż temat tabu. Wstydzimy się o niej rozmawiać, nie wiemy gdzie zasięgnąć opinii. A przecież rozwój psychoseksualny to jedna z najważniejszych płaszczyzn rozwoju dziecka. Concordia Design zaprasza rodziców na wykład dr Aleksandry Chodeckiej, współautorki książki „Jestem dziewczynką, jestem chłopcem. Jak wspomagać rozwój seksualny dziecka.”. Rozpocznie on cykl spotkań ze specjalistami: psychologami, seksuologami, pedagogami w ramach Akademii Rodzica.

Dr Aleksandra Chodecka
Psycholog, seksuolog, autorka pracy doktorskiej na temat wzorców funkcjonowania seksualnego w rodzinie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Ukończyła Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego oraz Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Brała udział w szkoleniach z zakresu Terapii Systemowej, Analizy Transakcyjnej i terapii Gestalt. Współautorka książki „Jestem dziewczynką, jestem chłopcem. Jak wspomagać rozwój seksualny dziecka.” Ma doświadczenie w psychoterapii oraz psychoedukacji osób dorosłych, młodzieży i dzieci. Zajmuje się pracą – indywidualną i grupową – nad problemami związanymi z relacjami w bliskich związkach, funkcjonowaniem psychoseksualnym, sytuacjami kryzysowymi oraz umiejętnościami wychowawczymi.

Wiek dzieci:  6-10 lat
Termin:  15.09 sobota
Godz.:   10:30 – 11:30   
Miejsce: Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań
Kontakt: www.concordiadesign.pl http://www.concordiadesign.pl/eventy/konferencje/89,1347660000,Wyk%C5%82ad+dr+Aleksandry+Chodeckiej+UKRYTA+SEKSUALNO%C5%9A%C4%86
Koszt:  15 zł/ os.