Premiera książki dla dzieci „Noc w namiocie”

 
Wydarzenie zgromadziło liczne grono dzieci w wieku przedszkolnym, które wzięły udział w warsztatach edukacyjnych. Dzieci uczestniczyły w zabawach nawiązujących do historii bohaterów serii „Leon i jego nie-zwykłe spotkania”. Przedszkolaki rozpoznawały przedmioty jedynie poprzez dotyk, uczyły porozumiewać się bez użycia słów oraz wykonywały ćwiczenia wymagające niezwykłej sprawności. Zabawom towarzyszyły rozmowy o bohaterach opowiadań, kolorowanie przygotowanych obrazków, malowanie buziek oraz poszukiwanie ukrytego skarbu czyli paczki z materiałami edukacyjnymi dla swojego przedszkola tak aby dzieci, które nie mogły brać udziału w premierze również miały szansę na poznanie nowej przygody Leona. Na koniec każde dziecko otrzymało prezent przygotowany przez kawiarnię Królikarnia Cafe oraz  egzemplarz książeczki „Noc w namiocie”. Spotkanie miało na celu zapoczątkowanie cyklu warsztatów dla najmłodszych, które już po wakacjach będą odbywać się właśnie w Królikarni.
 
„Noc w namiocie”, to trzecia książka Agaty Battek z serii Leon i jego nie-zwykłe spotkania. Leon, Maks i Lenka, spędzają wraz z nowa przyjaciółką pierwszą noc w namiocie. Tym razem nasi bohaterowie przekonają się że, wiedzieć można nie tylko oczami ale i sercem… Nowa przygoda Leona to bajka o dziecięcej wyobraźni oraz o chęci wspólnego przeżywania przygód i zabaw. Opowieść uzupełniają kolorowe ilustracje wykonane przez Agnieszkę Lodzińską.
 
Seria książekLeon i jego nie-zwykłe spotkania to wspaniała okazja by w naturalny i pogodny sposób opowiadać dziecku o integracji, szacunku i wielobarwności otoczenia, rozwijając tym samym jego wyobraźnię oraz ciekawość świata. Zakup bajek jest możliwy w sklepie internetowym: 

http://www.fundacjaverba.org.pl/sklep
, a cały dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na program bezpłatnej dystrybucji w przedszkolach, szpitalach, bibliotekach i klubach malucha. Bajki stanowią bazę dla programu warsztatów edukacyjnych realizowanych przez Fundację.

Fundacja VERBA to niezależna organizacja pozarządowa. Zajmuje się edukacją i działalnością służącą przełamywaniu stereotypów funkcjonujących w odniesieniu do różnych grup społecznych, w tym do osób niepełnosprawnych. Celem fundacji jest wspieranie przemian związanych z postrzeganiem niepełnosprawności. Fundacja VERBA podejmuje niestandardowe działania i realizuje nowatorskie projekty. Fundacja wydaje książki i kolorowanki edukacyjne dla dzieci oraz dzięki wsparciu Fundacji PZU prowadzi warsztaty edukacyjne w przedszkolach. Pomysłodawcą  i założycielką fundacji jest Agata Battek.

Więcej informacji na http://www.fundacjaverba.org.pl, a także na oficjalnym Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaVerba.