Rusza PERPETUUM MOBILE – niezwykle kreatywna Szkoła Podstawowa w Bydgoszczy

 
Bydgoszcz to miasto, w którym żyje się dobrze. Może to pozytywny wpływ wszechobecnej  w centrum wody, bo mówi się o tym miejscu jak o polskim Amsterdamie, a może przyjaznych ludzi.  Bynajmniej nie jest to zasługą urzędników czy polityków, ale lokalnej społeczności. Miasto, w którym piętrzą się oddolne ruchy społeczne- w biznesie, kulturze czy nauce. Młodzi inicjują modę na przedsiębiorczość, twórcy i ludzie kultury odmieniają przestrzeń miasta za sprawą sztuki, a rodzice współdecydują o edukacji swoich dzieci. 
 
Tak też było w przypadku projektu zainicjowanego przez bydgoską Fundację Kreatywnej Edukacji na czele z pomysłodawczynią – Jolantą Gawryłkiewicz. Po długim czasie badań, spotkań i rozmów twórcy szkoły stworzyli model edukacyjny odpowiadający oczekiwaniom dzieci, rodziców, nauczycieli, mentorów oraz wszystkich osób zaangażowanych w powstanie nowej, innowacyjnej placówki.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa PERPETUUM MOBILE mieści się w wyjątkowym, odnowionym budynku z 1920 roku, przy ul. Chopina 28. Realizuje zajęcia zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego, a jednocześnie wdraża autorski pomysł nowej edukacji, który został wypracowany przez nauczycieli, dzieci i rodziców w ramach projektu „Szkoła w budowie”. Twórcy szkoły wyszli z założenia, że jeśli kompleksowa zmiana systemu edukacji  nie jest możliwa, należy stworzyć alternatywę. Są  przekonani, iż wyzwaniem dzisiejszych czasów nie jest wyłącznie nauczenie dzieci jak czytać i pisać, dodawać i odejmować. Celem szkoły powinno być  uwolnienie ich talentów i  przygotowanie do spełnionego życia, w którym  relacje są inspirujące, praca może być twórcza, a marzenia w pełni osiągalne. PERPETUUM MOBILE działa w sposób kreatywny nieustannie napędzane energią dzieci, rodziców i  lokalnej społeczności. Stawia na budowanie relacji, współpracę, rozwój i wolność. Kadrę szkoły tworzą wykwalifikowani nauczyciele, ale to przede wszystkim ludzie z pasją, eksperci, mentorzy. Osoby, które potrafią odkryć potencjał dzieci, dostrzec ich talenty oraz pomóc im się rozwinąć. 

Osoby zainteresowane modelem edukacyjnym PERPETUUM MOBILE, bądź włączeniem się w działania i życie szkoły, prosimy o kontakt: tel. 602 466347,

Więcej o rozpędzonej maszynie PERPETUUM MOBILE na stronie: www.perpetuummobile.org.pl
Facebook: Perpetuum Mobile – Szkoła Podstawowa

SZKOŁA RUSZA OD WRZEŚNIA 2014!