SOPOT – impreza rodzinna Razem z Dzieckiem

– Jak bawić się z naszymi pociechami? Skąd czerpać pomysły na zorganizowanie im czasu wolnego, zwłaszcza jeśli są w wieku 1-4 lata? Jak pomóc im się rozwijać? Zadanie to nie jest łatwe. Niczego także nie ułatwia sytuacja na rynku – ofert zabaw i wydarzeń dla maluchów wciąż jest zbyt mało – zauważa Dorota Piekarska z SWPS, organizatorka spotkania. – Jednak kwestia zabaw to jedno. Rodzice często także „boją się” swojego dziecka, nie wiedzą, na przykład, jak się zachować, gdy maluch wpadnie w atak furii w galerii handlowej – uzupełnia Piekarska.

Podczas styczniowej imprezy w SWPS rodzice zostaną „przeszkoleni” przez specjalistów. Dowiedzą się, jak prawidłowo karmić dzieci, jak i dokąd z nimi podróżować, żeby dla wszystkich była to przede wszystkim duża radość a nie udręka, a także jak zbudować więź z własnymi pociechami.
W związku z faktem, że dzieci spędzają obecnie bardzo dużo czasu, oglądając telewizję, warto dowiedzieć się również, jak ich psychika reaguje na przekazy marketingowe i jak chronić najmłodszych przed niepożądanymi treściami. Coraz częściej to do nich właśnie, a nie do rodziców, kierowane są reklamy.

– W programie przewidzieliśmy także zajęcia praktyczne, czyli wspólne zabawy, które mogą także stanowić dla rodziców cenne źródło inspiracji w domu – podkreśla Dorota Piekarska.

Dla przykładu: rodzice i dzieci będą mogli wziąć razem udział w „jodze śmiechu”. To zajęcia, które rozbawią każdego uczestnika do łez – śmiech jest tu celem samym w sobie i środkiem. Będzie można robić głupie miny, wygibasy, wymyślać coraz to nowsze i śmieszniejsze figury.

Termin: 7 stycznia (sobota) 2012 r.
W godz. 10.00-15.00
Budynek SWPS przy ul. Polnej 16/20, Sopot
więcej informacji na stronie www.swps.pl

Wstęp wolny!