WROCŁAW – Spektakl brzUCHO dla najnajów – Wroclawski Teatr Lalek

Spektakl nie ma fabuły, nie ma dialogów – to raczej oswajanie dziecka z teatrem i otaczającą je rzeczywistością. brzUCHO realizuje Alicja Morawska-Rubczak, specjalistka zajmująca się teatrem dla najnajów.
 
brzUCHO to trzecia propozycja, po gorąco przyjętych spektaklach Afrykańska przygoda i podłogowo, Wrocławskiego Teatru Lalek dla najnajmłodszych widzów (od 0,5 do 3 lat).
 
brzUCHO to spektakl zabierający dzieci i ich rodziców do świata stwarzanego w rytmie bijącego serca, pełen ruchu i nieustannych zaskoczeń. To powrót do przestrzeni, z której wszyscy się wywodzimy, poszukiwanie przeżyć wspólnych nam i naszym dzieciom.
 
Zanurz się w kojącym i fascynującym świecie dźwięków i obrazów. Ruszaj z nami w błękitną podróż pomiędzy niebem a ziemią, wodą a powietrzem, w drogę pełną zaskakujących doświadczeń zmysłowych. Przyłóż ucho, pogłaszcz brzucho, dotknij, poczuj, posłuchaj…

Teatr dla najnajów

Spektakle dla najnajów – dzieci w wieku od kilku miesięcy do kilku lat – to wciąż nowy nurt w Polsce. W Europie rozwija się już około trzydziestu lat, w Polsce zainicjowany przed pięcioma laty w poznańskim Centrum Sztuki Dziecka. Włącznie w obszar sztuki tak małych dzieci pozwala na zmianę roli widza oraz aktora. Bycie w ciągłej bliskości z publicznością otwiera aktorów na interakcje i spontaniczność widzów. Nie ma tu miejsca na rutynę. Bardzo ciekawe jest również oddziaływanie dzieci na siebie wzajemnie oraz zmiana dorosłych, po wejściu w tą specyficzną, teatralną przestrzeń.
 
Spektakle dla najnajmłodszych tworzone są we współpracy z psychologami i pedagogami dziecięcymi, co pozwala idealnie dostosować je do możliwości percepcyjnych dzieci młodszych niż przedszkolne. Wspaniale rozwijają inteligencję emocjonalną dziecka, uwrażliwiają je na sztukę i oswajają z teatralnymi środkami wyrazu. Twórcy przedstawień dla najnajmłodszych są świadomi ciążącej na nich odpowiedzialności – to od nich zależy, jak pierwsza wizyta w teatrze zapisze się w pamięci malucha.
 
Spektakle pełne są sensorycznych doznań, oddziaływują na wszystkie zmysły, cechuje je także ogromne wyczulenie na malutkiego widza oraz chęć porozumiewania się z nim jego własnym językiem. Teatr dla najnajów można określić jako doznaniowy, w którym ważną rolę odgrywają kolory, kształty, dźwięki, zapachy, a nawet smaki.

Premiera 7 września 2013

reżyseria Alicja Morawska-Rubczak
scenografia Barbara Małecka
muzyka, multimedia Wojciech Morawski

Czas trwania
 
30 minut + 15 minut zabawy

Obsada
 
Marta Kwiek, Aleksandra Mazoń

Gramy
 
8 września / 11:00
12 / 13 / września / 17:30
14  / września / 15:00
15 /  września / 11:00
19 / 20 /  września / 17:30
21 / września / 15:00
22 / września / 11:00

Ceny biletów
 
25 zł (norm.), 20 zł (ulg.)