Spełnione marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja

Markety budowlane OBI spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Współpraca, która trwa od 2006 roku stawia na radość, przeżywanie szczęścia i dobro w życiu. Cierpienie jest codziennością tych dzieci, ale kiedy fantazja staje się rzeczywistością, choroby, ból i smutek schodzą na chwilę na drugi plan. Co roku odbywają się wspólne akcje – ostatnia „Katalog z Fantazją”, która rozpoczęła się w lipcu 2012 trwa do tej pory.

Akcja odbywa się jednocześnie w 43 marketach w całym kraju, a jej celem jest sprzedaż katalogu „Sztuka dekoracji”. Cały dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom, podopiecznym Fundacji Dziecięca Fantazja. Katalog, który spełnia marzenia i fantazje chorych dzieci, dostępny jest w sklepach OBI za 1zł.

Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka
– mówi Patrycja Wróbel, członek Zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja – od 2006 roku dzięki OBI spełniło się ponad 300 marzeń co stanowi ponad 10% wszystkich marzeń spełnionych przez fundację podczas ponad 9-letniej działalności. Gdy choruje dziecko – choruje cała rodzina i dzięki wieloletniej współpracy z naszą fundacją widać, że dla OBI ważni również najmłodsi członkowie rodzin.

25 lutego podczas przyjęcia w Pałacu Prymasowskim w Warszawie spełniły się marzenia osiemnaściorga dzieci. Dzieci otrzymały prezenty z rąk Pana Adama Rosińskiego, Członka Zarządu, Dyrektora Handlowego OBI. We wręczeniu marzeń dzieciom pomagali zaproszeni celebryci. Większość marzycieli to dzieci pracowników marketów OBI w całym kraju, które zmagają się z ciężkimi chorobami.

Po części oficjalnej dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Jerzego Kasprzykowskiego odbył się fantastyczny występ uczniów Państwowej Szkoły Cyrkowej. Był też czas na zdjęcia z gwiazdami, z których obecni byli: Andrzej Grabowski, Maciej Jachowski, Jacek Rozenek, Aldona Orman i Monika Mrozowska. Obecność celebrytów wprowadziła dużo radości i była ogromną atrakcją dla dzieci i ich rodzin.  Dzieciom bardzo miło było odebrać z ich rąk wymarzone prezenty.

Rodziny przybyły z odległych regionów kraju, a ugościły ich renomowane warszawskie hotele – IBIS Reduta, DeSilva i Campanile. W niedzielę dzieci wraz z opiekunami zostały zaproszone do Cyrku Zalewski na pokazy premierowe otwierające sezon wiosenno-letni. Można było zrobić sobie zdjęcia ze słoniem, słoniem morskim oraz pojeździć na wielbłądzie. Obecna była również Kasia Cichopek, która od wielu lat wspiera naszych podopiecznych, z którą dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia.

Wśród marzycieli, którzy otrzymali prezenty podczas przyjęcia w Pałacu Prymasowskim byli:

8-letnia Oliwia z Gdyni zmagająca się z czterokończynowym mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką i małogłowiem otrzymała dziecięcy wózek inwalidzki typu Umbrella oraz wielkiego pluszowego pieska, na którym będzie się mogła położyć wraz z całą rodziną, zrobionego specjalnie dla niej na zamówienie.

Niespełna 2 letnia Maja z Wrocławia cierpiąca na rozszczep kręgosłupa otrzymała rowerek 3 w 1 oraz zabawki. Maja niestety nie mogła być na przyjęciu, więc prezenty dojadą do niej kurierem.

9-letni Michał z Gdańska cierpiący na mózgowe porażenie dziecięce otrzymał gry komputerowe oraz edukacyjne i super zestaw Hot  Wheels.

19-letni Paweł z Krakowa cierpiący na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę ucieszył się z laptopa ze specjalną myszką dla niepełnosprawnych.

7-letnia Antosia z Wałbrzycha zmaga się z ciężką wadą serca oraz wadami rozwojowymi (nie ma nerki, niektórych kości i ma głęboki niedosłuch). Dziewczynka otrzymała wymarzony rower marki Giant z akcesoriami oraz konsolę PSP z grami. Niespodzianką dla Antosi był zestaw Pet Shopów, o których marzyła – świecących wróżek.

Agnieszka z Piotrkowa Trybunalskiego ma 7 lat i cierpi na idiopatyczne zapalenie stawów. Dziewczynka uwielbia prace plastyczne i otrzymała 8 dużych zestawów ciastoliny i piaskoliny.

11-letni Bartek z Warszawy zmagający się z mózgowym porażeniem dziecięcym otrzymał super samochody sterowane joystickiem.

5-letnia Julka z Olsztyna choruje na zapalenie skórno-mięśniowe. Dziewczynka otrzymała różowo-biały rower marki Giant z akcesoriami oraz zabawki.

11-letni Jakub z Radomia cierpi na zanik mięśni typu Duchenne’a. Chłopiec otrzymał konsolę Xbox Kinect z grami. Niespodzianką dla Kuby była duża piłka siedzisko. A jeszcze większą, że wręczył ją chłopcu Andrzej Grabowski.

Niespełna 2-letnia Ola z Warszawy cierpi na stwardnienie guzowate i padaczkę lekooporną. Dziewczynka otrzymała chodzik – pchacz oraz wiele zabawek edukacyjnych.

13-letni Michał z Lubina cierpi na celiakię, cukrzycę i padaczkę. Chłopiec otrzymał gry na Xboxa oraz telefon komórkowy.

3-letnia Amelia z Lublina choruje na mózgowe porażenie dziecięce i inne wady. Dziewczynka marzy o zabawkach edukacyjnych i programach do nauki mówienia. Amelia niestety nie mogła przybyć na przyjęcie, więc prezenty otrzyma kurierem.

16-letni Rafał z Warszawy zmagający się z dystrofią mięśniową typu Duchenne’a i poruszający się na wózku inwalidzkim otrzymał laptopa, gry i filmy.

10-letni Eryk z Warszawy chorujący na nowotwór złośliwy otrzymał tablet oraz zdalnie sterowany samochód, który był dla niego wielką niespodzianką. Chłopczyk był zachwycony, gdyż właśnie o takim marzył.

5-letni Bartuś z Warszawy walczący z czerniakiem złośliwym ucieszył się z zabawek z ulubionym bohaterem z bajki Auta – Zygzakiem McQuinnem.

10-letni Kuba z Łomianek zmaga się ze złośliwym guzem mózgu. Chłopiec  marzył o telewizorze. Kuba niestety trafił wczoraj do szpitala, więc prezenty otrzyma za kilka dni gdy wróci do domu.

18-letni Sebastian z Wołomina cierpi na wodogłowie i szereg wad rozwojowych, które uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie. Chłopiec otrzymał wymarzonego laptopa.

18-letnia Marzena z okolic Wołomina cierpi na wiele schorzeń: pospolity ziemny niedobór odporności, przewlekłą małopłytkowość, nieswoiste zapalenie jelit, zmiany ziarniakowe w płucach. Dziewczyna otrzymała telewizor. Marzena również trafiła wczoraj do szpitala, więc prezenty otrzyma w ciągu kilku dni gdy wróci do domu.   

Fundację można wesprzeć:

–    przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego KRS nr 0000168783

–    przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,

–    „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,

–    uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,

–    polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.