SOPOT – Spotkanie z dr Arturem Kołakowskim, współautorem „Sposobu na trudne dziecko”


środa, 27 lipca, godz. 18:00

Spotkanie z dr Arturem Kołakowskim, współautorem „Sposobu na trudne dziecko”

Gdy dziecko źle się zachowuje i nie wiem, jak sobie z tym poradzić – proste techniki terapeutyczne do stosowania w domu, przedszkolu i szkole.

• Co zrobić, gdy zachowanie dziecka dalekie jest od ideału?
• Jak postępować, gdy to zachowanie często stanowi źródło problemów i trudności?
• Czym się kierować, gdy dziecko łamie wyznaczone przez nas – najczęściej dla jego własnego dobra – granice?
Na te pytania odpowie Państwu dr Artur Kołakowski

Każdy bez wyjątku: rodzic, nauczyciel lub opiekun od czasu do czasu zastanawia się nad tymi wątpliwościami i wytrwale poszukuje odpowiedzi na swoje pytania. Według dra Kołakowskiego każdy z nas musi nauczyć się poprawnie patrzeć na zachowania dzieci, uwzględniając to, co dzieje się z nimi zarówno podczas okresu trudnego zachowania, jak i etapami występującymi przed nim lub po nim. Oczywiście samo znalezienie przyczyny niepożądanych zachowań nie wystarcza, by nastąpiły oczekiwane efekty. Zazwyczaj konieczne jest wprowadzenie zmian także w naszym postępowaniu. Na szczęście istnieje szereg metod i technik, które z powodzeniem możemy wykorzystać w tym niełatwym zadaniu. W myśl „przyjaznej terapii behawioralnej” więcej uwagi należy zwrócić na wzmacnianie pozytywnych zachowań, takich jak chwalenie, stosowanie systemów żetonowych i nagradzanie zamiast karania, krytykowania i bezwzględnego dyscyplinowania dziecka. Zazwyczaj konieczne jest także wyciągnięcie konsekwencji z czynów podopiecznego, ale nie jest to podstawowa i najważniejsza technika omawianej terapii.

Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy na spotkanie z dr. Arturem Kołakowskim, który wyjaśni nam zasady „przyjaznej terapii behawioralnej”, odpowie na nurtujące pytania słuchaczy oraz podzieli się swoim bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi i ich rodzicami.

Na spotkanie wstęp wolny.

Artur Kołakowski – dr n. med., specjalista psychiatra, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, superwizor-dydaktyk Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z problemami rozwojowymi, psychologicznymi i psychoterapeutycznymi, zarówno jako lekarz, jak i psychoterapeuta. Specjalizuje się nie tylko w diagnozie i leczeniu ADHD, ale także w terapii poznawczej i behawioralnej. Współautor dwóch książek na temat ADHD oraz tegorocznej nowości GWP Sposób na trudne dziecko. Przyjazna terapia behawioralna.

Kluboksięgarnia GWP Uzdrowisko
ul. Bema 4
81-753 Sopot
(ul. Bema – boczna od ul. Bohaterów Monte Cassino;
obok Mandarynki, wejście od podwórza)

godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek
9.00 – 16.00

tel. (058) 551 11 01
sekretariat@gwp.pl
www.gwpuzdrowisko.pl