SZCZECIN – 3. Targi dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO

Organizatorzy zapowiadają dodatkową niespodziankę – gościem specjalnym targów będzie Dorota Zawadzka – znana Super-Niania.

Targi MAMY DZIECKO to jedyne tego typu wydarzenie w północno-zachodniej Polsce dedykowane rodzicom i dzieciom, jak również przedsiębiorcom branży dziecięcej.

–  W jednym miejscu będzie można sprawdzić, co ciekawego dla dzieci i rodziców pojawiło się na rynku, skonsultować się bezpłatnie z lekarzem-specjalistą, a także zdobyć wiedzę z zakresu wychowania i opieki nad dzieckiem.  W tym czasie dzieciaki mogą bawić się pod okiem opiekunów – mówi Magdalena Błaszczyk, Zastępca Dyrektora ds. Organizacji Imprez Międzynarodowych Targów Szczecińskich.

Poprzednia edycja targów MAMY DZIECKO, zgromadziła 4 000 zwiedzających i ponad 70 wystawców z Polski i Niemiec. Również w tym roku organizatorzy przygotowali bogaty program nakierowany głównie na potrzeby rodzicielskie.

Co wśród atrakcji?

  • Ekspozycje na stoiskach – produkty i usługi dla młodych rodziców, niemowląt, małych dzieci oraz kobiet w ciąży z zakresu: akcesoria, zabawki, tekstylia, żywność, pielęgnacja, medycyna, wypoczynek i czas wolny. Obecne będą  również poradnie i organizacje działające na rzecz dzieci i rodziny, placówki służby zdrowia, instytucje finansowe oraz pedagogiczne.

W ofercie wystawców jest zarówno odzież wczesnorozwojowa, stymulująca rozwój noworodków oraz niemowląt (Departament Dzieci), nowoczesna i wygodna bielizna dla przyszłych i karmiących mam (Alles), jak i kocyki z ekologicznej bawełny robione na zamówienie (Martello). Mead Johnson Nutrition promować będzie mleko modyfikowane Enfamil, ale też udzielał konsultacji z zakresu żywienia niemowląt i dzieci. Na targach obecny będzie również największy niemiecki producent zabawek Playmobil. Najlepsze okresy życia warto uwiecznić na zdjęciach, dlatego nie mogło zabraknąć także oferty fotografii dziecięcej i ciążowej (TRUSSO Studio Fotograficzne). Propozycje na czas wolny przedstawi Szkoła Muzyczna YAMAHA czy Ośrodek Twórczego Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Bystrzak”. O idei pozyskiwania i przechowywania komórek macierzystych będzie się można natomiast dowiedzieć na stoisku Polskiego Banku Komórek Macierzystych. Będzie też okazja, by założyć osobiste konto zdrowotne w internetowym Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (NFZ).

  • Gościem specjalnym targów 19 października będzie Dorota Zawadzka – znana Super-Niania, która poprowadzi dwa wykłady dla rodziców „Aktywna Rodzina – Relacje na medal”
  • Bezpłatne badania, porady specjalistów i lekarzy – konsultacje: pediatry, neonatologa,  ortopedy, okulisty, alergologa, neurologa, ginekologa-położnika; nauka pielęgnacji noworodka, masowanie brzuszka,  instruktaż z noszenia dziecka w chuście, porady laktacyjne i logopedyczne, bezpłatny masaż pleców dla ciężarnych
  • Prezentacja USG 4D
  • Warsztaty dla rodziców: o wadach wymowy u dzieci, problemach niedosłuchu, o skutecznym nagradzaniu i wyciąganiu konsekwencji, o sposobach na dziecięce wybuchy złości, prawach dziecka i wielu innych opowiedzą nasi specjaliści – program i zapisy na: www.mts.pl
  • Warsztaty dla dzieci – kreatywne zajęcia zaznajamiające z pojęciem twórcy i procesu tworzenia, także takie, które odkryją przed dziećmi świat dźwięków i radość tworzenia z klocków Lego zdalnie sterowanych robotów – program i zapisy na: www.mts.pl
  • Pokaz mody nowej szczecińskiej marki odzieży dla dzieci Liczi
  • „Magiczny Las – uśmiechnij się do innych” – piosenki oraz układy taneczne ze spektaklu opowiadające o sile przyjaźni, życzliwości i uśmiechu, a także zabawy i konkursy dla całych rodzin
  • Kącik z książką – czyli czytanie bajek i wystawa ilustracji książkowych Wiesławy Burnat


Targowe studio nagrań – gdzie każde dziecko będzie mogło spróbować swoich sił i zaśpiewać pod okiem fachowców. Nagranie z mikrofonu z podkładem muzycznym zostanie odtworzone – kto wie, może tak odkryjemy nowe wielkie talenty!

Strefa Dzieci – czyli plac zabaw na powierzchni ponad 200 m kw. , a tam dmuchane zamki, basen z piłeczkami, malowanie buziek, opieka animatorów (partner strefy: Super Urodziny Szczecin)

Konkurs „Rodzina na targach” – zrób zdjęcie swojej rodziny na targach, które najlepiej pokaże, z jakiej oferty można tam skorzystać i wygraj weekend w SPA w Międzyzdrojach

Targi odbędą się pod Mecenatem Miasta Szczecin oraz honorowym patronatem: Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Szczecinie Narodowego Funduszu Zdrowia. Partnerem merytorycznym jest Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Zdroje“.
Więcej informacji: www.mts.pl, facebook.com/mtsTargiSzczecin

3. Targi dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO
19-20 października 2013 r.
Organizator: Międzynarodowe Targi Szczecińskie
hale MTS, ul. Struga 6-8

Godziny otwarcia: sob. godz. 10:00 – 18:00, nd. 10:00 – 17:00

Bilety: normalny 10zł/1 os., dzieci do lat 18 bezpłatnie, bilet weekendowy 15zł/ 1 os., parking gratis
osoby niepełnosprawne 5zł/ 1 os., opiekunowie osób niepełnosprawnych 5zł/ 1 os.
Szczecińska Karta Rodzinna 5 zł/ 1 os., Szczecińska Karta Seniora 5zł/ 1 os.